UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, Tak  wyglądały Świąteczne Spotkania Elblążan przed rokiem
Tak wyglądały Świąteczne Spotkania Elblążan przed rokiem (fot. PS)

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Do Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu, a przed nami jeszcze dużo pracy. Często w wirze świątecznych przygotowań zapominamy o tym co najważniejsze - o sensie i magii tych dni. Sprzątamy mieszkania, biegamy po sklepach, kupujemy prezenty, wybieramy choinki, a nawet przygotowujemy już część potraw. Dlatego w tym tygodniu polecam... Świąteczne Spotkania Elblążan. To znakomita okazja, by oderwać się od domowych obowiązków, wyciszyć i zachwycić tym, co tak wyjątkowe. Wyobraźmy sobie rozświetloną świątecznymi ozdobami Starówkę, pełną uśmiechniętych, życzliwych sobie ludzi śpiewających wspólnie kolędy. Pięknie prawda? Warto tam być.
       W tym roku na elblążan czekać będzie wiele atrakcji, m.in. „żywa” szopka bożonarodzeniowa i kolędnicy: Gwiazdor, Turoń, Trzej Królowie i Pasterze. Wśród elblążan pojawią się też Mikołaje rozdający symboliczne upominki. Na jarmarku świątecznym znajdziemy wypieki i potrawy wigilijne, ozdoby, prezenty, wyroby sztuki ludowej i inne gadżety. Będą jasełka, koncert kolęd i pastorałek. A w niedzielę wspólna Wigilia, podczas której będzie można podzielić się opłatkiem z każdym. 
       Sypiący śnieg i mróz szczypiący w nos doda tylko uroku tym chwilom.
       Świąteczny nastrój będzie można poczuć już we wtorek w kawiarence Clio. Tematem spotkania będą tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.
       Dzieła najmłodszych artystów, uczestników sekcji plastycznych w Światowidzie, pokazane zostaną we wtorek w Galerii Nobilis. Na wystawie oglądać będzie można dziecięcą grafikę, batik i malarstwo. 
       Kino Światowid zaprasza na ostatnie w tym roku projekcje Filmowej Polski. We wtorek na ekranie zagości film Roberta Glińskiego „Cześć Tereska”, a w środę - „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego.
       W środę książkę pt. „Moje Indie” promować będzie jej autor - Jarosław Kret. Dziennikarz będzie gościem księgarni Świat Książki.
       Środek przedświątecznego tygodnia to znakomity moment na dobroczynność. W środę podczas koncertu charytatywnego w Bibliotece Elbląskiej wystąpią dwa zespoły - jazzowy Janusz Mackiewicz Quartet i folkowa grupa Ajagore. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Kasi Kamudy.
       Również w środę w jednym z elbląskich banków odbędzie licytacja przedmiotów wykonanych przez dzieci na warsztatach terapeutycznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu.
       Tego samego dnia elbląski Salon Polityki odwiedzi Zbigniew Hołdys, który opowie rodzimym o show-biznesie. Spotkanie z muzykiem odbędzie się w sąsiadującej z biblioteką Sali Staromiejskiej.
       Kolejny świąteczny akcent znajdziemy w klubie Mimoza. W środę będzie tam można wysłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek. 
       Bożonarodzeniowe pieśni zabrzmią też w piątek w murach szkoły muzycznej.
       „Videolaboratorium” to propozycja Galerii El na czwartkowy wieczór. Będzie wystawa, filmy i muzyka eksperymentalna.
       Tygodniowe Targi Żywności Regionalnej w centrum handlowym Ogrody rozpoczną się w czwartek.
       W sobotę miłośnicy opery powinni wybrać się do kina Światowid. Tym razem bezpośrednio z Nowego Jorku nadane zostaną„Opowieści Hoffmana” Jacquesa Offenbacha.
       Muzeum zaprasza na oryginalne, świąteczne zakupy, których dokonać będzie można na sobotnim Kiermaszu Sztuki i niedzielnej Giełdzie Kolekcjonerów.
       Natomiast na sali sportowej Światowida podziwiać będzie można tancerzy. W sobotę odbędą się tam dwie imprezy - Świąteczny Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego i Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Tańcu Sportowym.
      
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama