UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, Jedna z prac Sywlii Różyckiej - Jaroś
Jedna z prac Sywlii Różyckiej - Jaroś

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Po długiej świąteczno – noworocznej przerwie czas wrócić do normalności. Z letargu pomoże nam się obudzić Światowid, który na pierwszy tydzień 2010 roku przygotował trzy ciekawe imprezy. Pierwsza z nich - już w poniedziałek. Koncertem „Romantyczny Nowy Rok" elbląskie centrum kultury rozpoczyna cykl spotkań muzycznych „pod batutą” Marty Osowskiej-Utrysko. Romantyczne utwory wybitnych kompozytorów pianistka wykona w duecie z wiolonczelistką Barbarą Misiewicz.
       Pod koniec tygodnia w Światowidzie oglądać będzie można pełne kolorów i gry światła obrazy Sylwii Różyckiej – Jaroś. Elblążanka, z wykształcenia prawnik, jako nurt swojej twórczości obrała „impresjonistyczne widzenie świata”. Akrylowe dzieła Różyckiej - Jaroś przedstawiają głównie kobiece kształty, kwiaty i... karnawałowe maski. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Karnawał” (a jakże!) w najbliższy piątek w Galerii Nobilis.
       A w sobotę kolejne spotkanie z operą. Tym razem z kinowego fotela przeniesiemy się do nowojorskiej The Metropolitan Opery i zobaczymy „Kawalera Srebrnej Róży” Richarda Straussa.
       Ponadto na ekranie kina Światowid oglądać można trzy nowe filmy – dokument „Polański. Ścigany i pożądany”, obyczajowe „Mniejsze zło” i thriller „Paranormal Activity”.
       Multikino zaprasza na komedię „Raj dla par”, horror „Wrota do piekieł” oraz przygodowy film „Templariusze. Miłość i krew”.
       Z kolei w repertuarze teatru figurują: „Opowieść wigilijna”, „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji” i „Szalone nożyczki”.
       Podczas Koncertu Noworocznego, który odbędzie się w środę w Bibliotece Elbląskiej, skrzypek Krzysztof Jakowicz, zespół Kameleon Septet i Elbląska Orkiestra Kameralna stworzą „miłosą i filmową” atmosferę, a prezydent Henryk Słonina wręczy doroczne nagrody.
       W niedzielę w całej Polsce grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Warto przyłączyć się do elbląskiej edycji, której finał odbędzie się na Bulwarze Zygmunta Augusta. 
       Tego dnia w nogę zagrają nasi najmłodsi piłkarze – na hali sportowej CSB odbędzie się turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2000.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama