UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Scena ze spektaklu "Celebracje" (Marta Masłowska i Tomasz Muszyński)
Scena ze spektaklu "Celebracje" (Marta Masłowska i Tomasz Muszyński)

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

W tym tygodniu zapraszam do teatru. Wszystkich tych, którzy dawno tam nie byli. A szczególnie tych, którym wydaje się, że teatru nie lubią. Czas zamienić kinową fikcję, komercyjne historie z Hollywoodu (i Bollywoodu), trójwymiarowe bajki na coś innego. Czas odłożyć pilota od telewizora. Czas odgonić niemiłe skojarzenia ze szkolnych czasów - a że to przymusowe wyjścia były na nudne lektury, a że to, tamto.... Czas iść do teatru.
       Na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka wystawiane są obecnie cztery sztuki: „Celebracje”, „Mazepa”, „Tajemniczy ogród” i „Przerwany lot". Ten ostatni grany jest na Scenie na Wspólnej (w akademiku). Każdy z nich jest inny. Jest więc w czym wybierać. Jest współczesna opowieść o damsko - męskich perypetiach. Jest pełna dramatyzmu walka o kobietę. Jest i tragiczna historia alkoholika. Jest też rozśpiewana i roztańczona przygoda „nie z tej ziemi”. Miłość i śmierć. Radość i smutek. Magia. Życie. A przede wszystkim... kawał dobrej sztuki.
       Jeszcze na początku tygodnia – świąteczna powtórka. Uczniowie SP 9 zapraszają dziś na koncert kolęd.
       We wtorek zainaugurowane zostaną Elbląskie Koncerty Kameralne. Podczas pierwszego spotkania z muzyką poważną wystąpi trio Indigo.
       Bohaterką dwóch spotkań - oba w środę - będzie elbląska Starówka. O przywróceniu jej blasku będzie mówić prof. Maria Lubocka-Hoffmann. Do rozmów na temat architektury i roli Starego Miasta zaprasza też Forum Rozwoju Elbląga.
       Na piątkowym maratonie w Multkinie będzie można zobaczyć trzy musicale – „Chicago”, „Fame. Sława” i najnowszy film z Penelopą Cruz, Nicole Kidman i Sofią Loren - „Dziewięć”.
       Każdy kto planuje w najbliższym czasie ożenek lub zamążpójście powinien wybrać się na Elbląskie Targi Ślubne, które odbędą się w niedzielę w Światowidzie.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)