UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Plácido Domingo w operze „Simon Boccanegra”.
Plácido Domingo w operze „Simon Boccanegra”.

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Tydzień ferii już minął, ale atrakcje się nie kończą. Przypominam o zajęciach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Muzeum, Światowid, Młodzieżowy Dom Kultury, MOSiR i inne. Druga połowa zimowych wakacji to czas na zajęcia teatralne, które odbywają się w teatrze i (ponownie) w Światowidzie. Gorąco zachęcam też do spędzania czasu na dworze. Narty, sanki, a może kulig? Kiedy, jeśli nie teraz? Można też ulepić bałwana lub inną śnieżną postać - wystarczy puścić wodze fantazji, a dobra zabawa gwarantowana. Romantykom i miłośnikom przyrody polecam spacery. Zimowe krajobrazy są przepiękne. Mnie szczególnie zachwycają mieniące się w promieniach słońca drobinki śniegu.
       Melomanom z kolei polecam sobotnią operę w kinie Światowid. Tym razem dzięki transmisji z nowojorskiej „świątyni sztuki” będziemy mieli okazję zobaczyć „Simon Boccanegra” Verdiego. W rolę głównego bohatera wciela się słynny i znakomity tenor Plácido Domingo. 69-letni artysta przyznał w jednym z wywiadów, że zawsze marzył o tej roli. Jestem przekonana, że możliwość podziwiania tenora (prawie na żywo) w niezwykłej scenerii będzie spełnieniem marzeń niejednego widza. Warto więc kupić bilet.
       Na ten sam dzień Światowid i klub „Truso” przygotowali serię atrakcji dla fanów nurkowania. Pokazy filmów, wykłady i wystawa zdjęć – wszystko po to by przybliżyć podwodny świat i zachęcić do samodzielnego zgłębiania jego tajemnic.
       Również w sobotę na teatralnej Scenie przy stoliku Beata Przewłocka i Maria Makowska-Franceson opowiedzą o... zatrutym życiu Marilyn Monroe.
       Ponadto we wtorek w Multikinie podczas pełnego dodatkowych atrakcji, specjalnego wieczoru tylko dla kobiet, zobaczyć będzie można musical „Dziewięć”.
       W weekend na dziedzińcu Galerii El podziwiać będzie można rzeźby ze śniegu. Festiwal Terytorium bieli potrwa dwa dni.  
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)