UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Poprzednia edycja Street Art
Poprzednia edycja Street Art (fot. Paweł Serocki)

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Przed nami długi (choć bywały dłuższe) majowy weekend. Część z nas zapewne zaplanowała już wyjazd za miasto, niektórzy być może są nawet spakowani. Jednak ci, którzy zostaną w Elblągu nie będą się nudzić.
       Przez cały weekend młodzi, pełni energii i pomysłów artyści kolorować będą szare mury naszej mieściny. Okazją do tych kontrolowanych i jakże twórczych szaleństw będzie druga edycja Street Art.
       W sobotę Światowid kolejny raz nawiąże satelitarny kontakt z nowojorską The Metropolitan Operą, w wyniku czego my, mieszańcy Elbląga i okolic, będziemy mogli zobaczyć„Armidę” Gioachino Rossiniego. Bilet na to ponad czterogodzinne widowisko kosztuje 50 zł.
       A w niedzielę pod Bramą Targową rozpocznie się się Elbląska Majówka, podczas której każdy mieszkaniec znajdzie dla siebie coś ciekawego. W programie imprezy m.in. koncert zespołu Volver i występ kabaretu w składzie: Tomasz Jachimek, Katarzyna Piasecka, Kacper Ruciński i Abelard Giza. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i spektakl edukacyjno-muzyczny.
       W kolejny wolny, majowy dzień, czyli poniedziałek, można wybrać się rowerem do Iławy.
       Zanim nadejdzie weekend, jeszcze w tygodniu dziać się będzie sporo...
       W poniedziałek kino Światowid w swoim cyklu „Elbląg na dużym ekranie” przypomni dawne, elbląskie pochody pierwszomajowe. Kroniki oglądać można bezpłatnie. 
       We wtorek w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Martą Dzido dziennikarką, pisarką i reżyserką filmu „Downtown - miasto Downów”, którego pokaz poprzedzi rozmowy. Wstęp wolny.
       A w muzealnej kawiarence Clio będzie można spotkać się Krystyną Laskowską, autorką „W żuławskim domu”.
       Wtorek to również czas na kolejną odsłonę Elbląskiej Wiosny Teatralnej. Tym razem będzie to spektakl opatrzony piosenkami Kabaretu Starszych Panów, czyli „Stacyjka Zdrój” warszawskiego Teatru Ateneum. Bilety dość drogie, kosztują 110 zł, a w balkonowej wersji - 90 zł.
       Tego samego dnia w Galerii El Grażyna Łobaszewska wykona „po swojemu” piosenki Czesława Niemena. Wokalistce towarzyszyć będzie zespół Ajagore. Za tę atrakcję zapłacimy jedynie 25 złotych.
       W środę na ekranie Multikina zagości Sade, która swoim głosem ukoi i nastroi każdego melomana. Bilety na koncert „Lovers Live” kosztują 15 i 10 zł.
       Kino Światowid zaprasza w środę i czwartek na Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy - Euroshorts. Koszt jednego dnia to 5 złotych.
       Przypominam również, że przez cały ten tydzień trwają obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. W związku z czym w holu Światowida oglądać można wystawę „tanecznych” fotografii. A w czwartek w kinie zaprezentowany zostanie film „Rumba”. Na bilet wydamy tylko 5 zł, a naprawdę warto.
       Kolejną propozycją Galerii El na ten tydzień jest czwartkowy show Łukasza Rostkowskiego. Popularny L.U.C pokaże, że... pamięta o Katyniu. Wstęp na imprezę za okazaniem bezpłatnych wejściówek.
       Tego wieczoru spektaklem „Szalone nożyczki” zakończy się dziewiąta edycja Elbląskiej Wiosny Teatralnej. Bilet na tę sztukę kosztuje 10 zł.
       A kto woli książki powinien stawić się w Bibliotece Elbląskiej na spotkaniu z Reinhardem Jirglem i promocji jego książki „Niedopełnieni”. Wstęp wolny.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)