UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca. Zaczynamy koncertowo, kończymy na sportowo

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca. Zaczynamy koncertowo, kończymy na sportowo

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś, (poniedziałek, 16 lutego), na dobry początek kulturalnego tygodnia, polecamy koncert w Mjazzdze, gdzie wieczorem swoją muzyką jazz fusion podzieli się z nami grupa Quartado. Rejnowicz, Łosowski, Kozłowski i Wądołowski zespołowo właśnie otrzymali nominację do nagrody Fryderyki 2014 w kategorii Artysta Roku. Bilety w cenie 20 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
      
       Jutro (wtorek, 17 lutego) w Ratuszu Staromiejskim podczas ostatniego koncertu z cyklu "Karnawalowa feta" na małych melomanów czeka mnóstwo atrakcji, m.in.: wspólne tańce, gry na instrumentach czy tworzenie prac plastycznych inspirowanych muzyką graną na żywo przez kwartet smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - Agitato. Podczas muzycznego spotkania dzieci będą miały okazję poznać walca, tango, polkę, a także zatańczyć w takt żywiołowych dźwięków boogie-woogie. Główną atrakcją koncertu, poza muzycznymi zabawami, będzie występ solistki, która zaśpiewa fragmenty z operetki „Księżniczka Czardasza”. Niestety bilety zostały już wyprzedane. A tak było podczas ostatniego koncertu. To wielka frajda dla dzieci - radzimy nie przegapić kolejnych!
      
       W środę, 18 lutego o godz. 18.15 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach przeglądu Polskich Debiutów 2013 ze Studia Munka – będzie można zobaczyć dwa filmy krótkometrażowe: „Mazurek” w reż. Julii Kolberger i „Przedtem, potem” w reż. Edyty Sewruk. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, 19 lutego o godz. 16.30 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza dzieci w wieku 4-5 lat wraz z rodzicami/ opiekunami na spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka, podczas którego będzie można poznać przygody Wesołego Ryjka z książki Wojciecha Widłaka. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 19 Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert „ Wieczór z Mozartem”. Ponadczasowe kompozycje, wiecznie piękne melodie Wolfganga Amadeusza Mozarta, zabrzmią w wykonaniu kameralistów i gościa specjalnego – skrzypka, Jakuba Jakowicza. W programie: „Eine kleine Nachtmusic”, „Symfonia A-dur” nr 29, „Koncert skrzypcowy D-dur” nr 4, „Divertimento F-dur”. Bilety w cenie: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy). Można też wziąć udział w w otwartej próbie generalnej do koncertu, która odbędzie się o godz. 13. Bilety po 10 zł, a do tego szansa na nagrodę w konkursie EOK - bilet za recenzję. Warto spróbować!
      
       W piątek, 20 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na wernisaż wystawy „Zagubione wśród drzew i pól” elblążanki Lucyny Niepokorowicz. Wstęp wolny.
       O tej samej porze Stowarzyszenie Alternatywni oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka zapraszają na Walentynkową Elbląską Scenę Literacką.
      
       W sobotę, 21 lutego o godz. 20 Sąsiedzi zapraszają na wieczór stand-up. To pierwszy (a organizatorzy mają nadzieję, że nie ostatni) kabaretowy wieczór w pubie. Przed elbląską publicznością wystąpi rewelacyjny komik z Koszalina - Szymon Łątkowski w swoim najnowszym programie „Sam przeciwko Polsce”. Bilety dostępne w Pubie Sąsiedzi w cenie: 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu występu.
      
       W niedzielę, 22 lutego B&M Tennis Club organizuje na kortach w Kazimierzowie kolejny turniej tenisowy dla dzieci w wieku do lat 8 i 10. Zgłoszenia do 21 lutego. Wpisowe 50 zł.
      
       W weekend (21 i 22 lutego) będzie można zobaczyć na elbląskim parkiecie podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich najlepsze pary amatorskie, tańczące sambę, cha-chę, paso doble, rumbę i jive'a. Mistrzostwa odbędą się w hali MOS przy ul. Kościuszki. Bilety w cenach: 40 zł (na trybuny) oraz 100 zł (przy stoliku) są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama