UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W tym tygodniu PortEl poleca

 
Elbląg, www.jazzblag.galeria-el.pl
www.jazzblag.galeria-el.pl

Od kultury przez duże K po popkulturę: premiery teatralne i kinowe, wernisaże i wystawy, koncerty, spektakle, imprezy i festyny – w wakacyjne poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy cały wachlarz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych nadchodzącego tygodnia.

W Krużganku Centrum Sztuki Galeria EL 18 lipca (środa) o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy „El Jazz” organizowanej w ramach reaktywacji EL Klubu Jazzu Tradycyjnego. Wstęp wolny.
      
       Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich 19 lipca (czwartek) o godz. 18.00 organizuje w sali U Św. Ducha w Bibliotece Elbląskiej imprezę Muzyczna feeria w gotyckiej.pl podczas, której posłuchać będzie można Elżbiety Adamiak z zespołem. Wstęp wolny.
      
       19 lipca na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbędą się główne uroczystości Święta Policji. Poza częścią oficjalną, zaplanowano szereg atrakcji dla elblążan i ich dzieci. Wstęp wolny.
      
       We czwartek rozpoczyna się JAZZbląg Festiwal, na którym wystąpią:
       19 lipca, godz. 19 - Omnivore, Special Jazz Sextet i Fumanek, Jam session;
       20 lipca, godz. 19 - Janusz Strobel & Henryk Miśkiewicz „Tête-Â-Tête”; Contemporary Noise Sextet; Adam Pierończyk Quintet „Komeda - The Innocent Sorcerer"; Jam session;
       21 lipca, godz. 19 - Kuba Badach i Elbląska Orkiestra Kameralna „Tribute to Zaucha”; Tomasz Stańko Quartet; Jam session;
       W programie koncertu „Tribute to Andrzej Zaucha” znajdą się niezapomniane i ponadczasowe przeboje Andrzeja Zauchy, najpopularniejszego wykonawcy muzyki jazzowo-soulowej w Polsce.
       Bilety w cenie 30 zł (czwartek, piątek), 50 zł (sobota), 80 zł karnet do nabycia w Centrum Sztuki Galerii EL (ul. Kuśnierska 6).
      
      
       Zapraszamy na Oblężenie Malborka. Impreza w dniach 19-22 lipca (czwartek - niedziela). Na nowo rozegra się na naszych oczach wielka historia średniowiecza. Tytułowy spektakl odbędzie się w dniach 20 i 21 lipca o godz. 22 na Wałach von Plauena.
       Bilety w cenie:
       piątek (20 lipca) 50 zł
       sobota (21 lipca) 60 zł
       dzieci do lat 3 - wstęp bez biletu
      
       Braniewskie Centrum Kultury zaprasza 20 lipca (piatrek) na salę widowiskową na koncert Wudoe.
       Bilety: przedsprzedaż - 10 zł (w BCK w sali nr 11, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15), w dniu koncertu - 15 zł (w kasie BCK).
      
       22 lipca o godz. 20 w Klubie Muzycznym Mjazzga w ramach Festiwalu JAZZbląg odbędzie się kończący imprezę koncert kaliningradzkiego zespołu VA GROUP. Cena biletu 10 zł.
      
       W niedzielę 22 lipca o godz. 19 w Katedrze Elbląskiej p.w. św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się koncert pod hasłem „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”. W programie są utwory od renesansu do współczesności. Wstęp wolny.
      
       22 lipca (niedziela) o godz. 17 w Muszli Koncertowej w Bażantarni Letni Salon muzyczny „Bażantarnia 2012”. W tym tygodniu odbędzie się koncert Carlosa Roberto Pena Montoya, Harfa. Organizator: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Wstęp wolny
      
       22 lipca (niedziela), o godz. 15 „Jazz dla dzieci”. W ramach imprez towarzyszących JAZZbląg Festiwal przy Bramie Targowej na Starym Ryneku Gosia Szmuda z zespołem - koncert i warsztaty. Wstęp wolny.
      
       Kolejny koncert organowy 45. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w niedzielę (22 lipca) o godz. 14 w Bazylice Archikatedralnej we Fromborku. Bilety w cenie 15 i 20 zł można kupić przed wejściem do katedry. Karnet na całość festiwalu kosztuje 120 zł.
      
       Wiecej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotorelacje z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • w czwartek a nie we czwartek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polszczyzna(2012-07-16)
 • Przyimek "we" występuje przed wyrazami zaczynającymi się grupą spółgłosek, w których pierwszą jest "w" lub "f", np. we wzorze, we Francji, we włosach, we Wrocławiu. Pojawia się on ponadto w niektórych innych połączeniach niezbyt łatwych do wymówienia, np. we mnie, we Lwowie, we troje, we dwoje itp. Bardzo często możemy też zetknąć się z formami obocznymi, np. w środę albo we środę , w czwartek albo we czwartek itp. A zatem obie formy są poprawne. (źródło: www.pwsz.chelm.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poprawna polszczyzna(2012-07-17)
 • Za lepszą uznaje formę z przyimkiem "w". Pokolenie "kopiuj-wklej" się nie popisało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wzorowyuczeń(2012-07-17)
Reklama