UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Święta tuż, tuż. Świadczą o tym nie tylko udekorowane wystawy i ulice, ale również imprezy tego tygodnia.
      
       We wtorek 11 grudnia o godz. 18 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z olsztyńskim pisarzem Krzysztofem Kozłowskim - autorem książek „Góra przemienienia” i „Dwie drogi”. Wstęp wolny.
      
       Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza w środę 12 grudnia o godz. 16.30 na przedświąteczne spotkanie w Klubie Dojrzałego Czytelnika, podczas którego będzie można wykonać kartki świąteczne metodą quillingu. W trakcie powstawania kartek uczestnicy porozmawiają o tradycjach bożonarodzeniowych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
      
       W środę, 12 grudnia kolędowanie w Mimozie - o godz. 20 wystąpią Łukasz Gesek i Wojtek Haza z najpiękniejszymi piosenkami o tematyce świątecznej. Wstęp 10 zł. Zapraszamy.
      
       Klub Mjazzga zaprasza w środę 12 grudnia o godz. 20.12 na koncer grupy Acoustic Acrobats - finalistów programu Must Be The Music. Bilety na koncert w cenie 20 zł do nabycia w klubie Mjazzga. Ilość miejsc ograniczona.
      
       W czwartek 13 grudnia o godz. 17 zapraszamy na spotkanie w Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań z fotoreporterem Konradem Kosaczem. Tym razem Konrad opowie o innej swojej pasji – podróżach autostopem. Razem przejedziemy przez Polskę, Czechy, Węgry, Serbię, Republikę Serbską, Bośnię, Chorwację i Włochy. Wstęp wolny.
      
       W piątek (14 grudnia) o godz. 19 w katedrze św. Mikołaja rozpocznie się 9. Koncert Charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek (10 zł) oraz bombek świątecznych przeznaczony zostanie na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” oraz Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak.
      
       Raggafaya - finaliści programu Must Be The Music z 2011 roku - rozgrzeją wszystkich zmarzniętych elblążan w klubie Mjazzga w sobotę 15 grudnia o godz. 20.15.
      
       W sobotę o godz. 19 EOK zaprasza do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznychna na koncert „Muzyka z Wysp”. Bilety: 30 zł i 35 zł.
      
       W weekend 15 i 16 grudnia odbędą się tradycyjne grudniowe Świąteczne Spotkania Elblążan. W ramach Spotkań odbywa się jarmark świąteczny wraz z bogatą częścią artystyczną oraz Wigilia dla elblążan. Miejscem spotkań jest zabytkowe Stare Miasto.
      
       W niedzielne popołudnie 16 grudnia w godz. 13-17 na plac przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie tradycyjnie odbędą się „Świąteczne Spotkania Czterech Kultur 2012”.W programie koncert kolęd i pastorałek, degustacja potraw wigilijnych i myśliwskich.
      
       Tradycynie polecamy trwające i nowe wystawy - szczegóły znajdziecie tutaj.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)