UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Święta już za moment. Z tej okazji dla wszystkich mieszkańców Elbląga uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu przygotowali koncerty z kolędami w roli głównej: w poniedziałek 17 grudnia o godzinie 18 odbędzie się tradycyjny, wypełniony kolędami koncert pod tytułem "Ach witaj Zbawco". Wystąpią w nim szkolne chóry i zespoły.
       Kolejną propozycją będzie "Koncert Jasełkowy", na który ZPSM zaprasza w czwartek 20 grudnia o godzinie 18.
       W piątek 21 grudnia o godz. 17 odbędzie się koncert najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych zatytułowany "Kiedy przyjdzie czas..." Wstęp wolny.
      
       18 grudnia w Elblągu odbędą się uroczystości rocznicowe upamiętniające walkę solidarnościowej opozycji z milicją i wojskiem sprzed 42 lat a także pamięć Mariana Sawicza - jedynego zastrzelonego w grudniu 70. elblążanina. W programie m. in. msza św. w Katedrze św. Mikołaja, przemarsz pod Pomnik Ofiar Grudnia 70.
      
       We wtorek 18 grudnia o godz. 17 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Bajkowa Wyspa”, na które zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym. Podczas zajęć uczestnicy poznają historię sympatycznej myszki i wezmą udział w grach i zabawach.
      
       Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Tygodnik "Polityka" zapraszają we wtorek 18 grudnia o godz. 18 do Sali „U św. Ducha” na ostatnie w tym roku spotkanie w Salonie "Polityki". Gościem Mirosława Pęczaka będzie Justyna Sobolewska - autorka „Książki o czytaniu”. Czytaniu właśnie poświęcony będzie wtorkowy Salon „Polityki”. Wstęp wolny.
      
       We wtorek, 18 grudnia o godz. 18 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” odbędzie się podsumowanie konkursu Ceramiony, połączone z otwarciem wystawy prac oraz wręczeniem nagród. Wstęp wolny.
      
       Betlejemskie Światło Pokoju trafi do Elbląga już w poniedziałek. Mieszkańcom naszego miasta BŚP zostanie przekazane w środę 19 grudnia. Uroczystość odbędzie się o godz. 16 na dziedzińcu Galerii El.
      
       Tradycyjnie polecamy trwające i nowe wystawy - szczegóły znajdziecie tutaj.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)