UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Przez cztery najbliższe dni – od poniedziałku do czwartku w sali koncertowej elbląskiej szkoły muzycznej trwać będą otwarte prezentacje uczniów. Odwiedźcie szkołę muzyczną w dniach 7 – 10 stycznia po południu i wysłuchajcie młodych muzyków. Sala koncertowa przy ul. Traugutta 91. Wstęp wolny.
      
       We wtorek 8 stycznia o godz. 15.45 w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbędzie się wykład otwarty dr hab. Elżbiety Marii Łysiak-Pastuszak, eksperta z dziedziny ochrony wód Bałtyku. Wstęp wolny.
       W tym samym dniu o godz. 18, w holu głównym CSE "Światowid" otwarta zostanie wystawa fotografii pt. "Ludzie świata". Wstęp na wydarzenie jest wolny.
       W nowy rok klub Mjazzga wchodzi z mocnym przytupem. 8 stycznia, o godz. 20.15 na pierwszym koncercie roku 2013 zagrają bowiem wyjątkowi artyści - Baaba, Gaba Kulka i Bunio (Dick 4 Dick). Bilety w cenie 20 zł przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu do nabycia w klubie. Ilość miejsc ograniczona.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę retrospektywną malarstwa Gizeli Pierzyńskiej-Bossak. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.
       Tego dnia zawita do Elbląga Krzysztof Ścierański, legenda jazzu i jazz-rocka, czołowy reprezentant stylu fusion, założyciel i lider Laboratorium, zespołu o niezachwianej pozycji na polskiej scenie jazzowej. Będzie to występ solowy ze znakomitym podkładem własnej kompozycji i we własnym wykonaniu.
       Również w czwartek o godz. 17 zapraszamy do Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej na pierwsze w nowym roku spotkanie w Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań. Tym razem będzie można wysłuchać opowieści o podróży przez kanadyjskie Góry Skaliste. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się czeski wieczór, podczas którego będzie można zobaczyć wystawę współczesnej czeskiej karykatury, wysłuchać opowieści Andrzeja Kasperka o Bohumilu Hrabalu i obejrzeć film w reż. Jirija Menzla pt. „Opera żebracza”. Wstęp wolny.
      
       W piątek 11 stycznia o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Rity Stashulionak. Wstęp wolny.
       Poza nowymi, tradycyjnie polecamy również trwające wystawy - szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)