UWAGA!

Wakacyjne festiwale

Teatralne Studio Młodych Alter Ego i Teatr Integracyjny Dwie Twarze, działające przy Teatrze Dramatycznym, zostały zaproszone do udziału w XIX Płośnickim Lecie Teatralnym. Ten ogólnopolski festiwal teatrów offowych odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca.

Alter Ego gościło w Płośnicy już wielokrotnie, przywożąc laury i wyróżnienia. Tym razem zaprezentują dwa spektakle: „Hera - moje życie" oraz „Anioły nie kłamią”. Dwie Twarze natomiast pokażą spektakl „Tajemnice człowieczej drogi”.
     - Elbląscy aktorzy offowi do Płośnicy jadą z wielka ochotą, gdyż to jeden z nielicznych festiwali, gdzie po prostu spotykają się przyjaciele – mówi Tomasz Walczak, szef obu teatrów i reżyser tych trzech przedstawień. - Tutaj nagrody i wyróżnienia liczą się najmniej. Atmosfera dopołudniowych warsztatów, popołudniowe prezentacje spektakli, nocne spotkania dyskusyjne, ogniska i wspólne zabawy, a wszystko odbywa się na początku wakacji. Płośnica gości festiwalowych zawsze podejmuje wyjątkowo serdecznie.
     Teatr Dwie Twarze istnieje szósty rok, powstała z inicjatywy Grażyny Kacprzak i Tomasza Walczaka. Skupia wolontariuszy z Alter Ego oraz podopiecznych Klubu Młodzieży Niepełnosprawnej z MDK. W minionym sezonie 2004/2005 do istniejącego składu dołączyli chłopcy z internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu pod opieką Jacka Pipczyńskiego. Wspólnie młodzi aktorzy zrealizowali pięć spektakli, które prezentowane były na festiwalach oraz imprezach okolicznościowych w Elblągu, a także na festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. „Tajemnica człowieczej drogi” jest ich szóstym spektaklem.
     Teatralne Studio Młodych Alter Ego istnieje od 13 lat, najpierw przy Domu Kultury w Drezdenku (województwo lubuskie), a od ośmiu lat w Elblągu, przy Teatrze Dramatycznym. Założycielem i opiekunem artystycznym grupy jest Tomasz Walczak. Jest to jedna z czołowych scen offowych w naszym kraju, zespół zdobywa laury na festiwalach i przeglądach w kraju oraz za granicą.
     - Alter Ego podczas festiwalu pracować będzie także nad swoim najnowszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu „Trotuar średniowiecznych żywiołów - Brama w ogniu” – mówi Tomasz Walczak. - Będzie to spektakl uliczny, na wystawienie którego środki otrzymaliśmy w wyniku konkursu grantowego, ogłoszonego przez Fundację Elbląg. Zapowiada się kolejne ciekawe zdarzenie, poprzez które młodzi twórcy pragną zwrócić uwagę swych rówieśników na historyczne początki naszego miasta i kultywowanie pewnych tradycji, w tym głównie tradycji teatru nieprofesjonalnego. Sam spektakl skonstruowany będzie także w formie plastycznej, z wykorzystaniem szczudeł, pochodni, papierowych konstrukcji, pieśni i żywiołowej impresji pantomimicznej. Co z tej mieszanki tradycji i współczesności wyjdzie? Tego jeszcze sami do końca nie wiemy, po prostu trzeba będzie przyjść i zobaczyć. Zapraszamy serdecznie 30 sierpnia w okolice Bramy Targowej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • bardzo chcial bym byc z wami ale niestety z kultury pozostalo mi budowanie i malowanie domow gorace buziaki dla ALTER EGO i TEATRU DRAMATYCZNEGO trzymam za was kciuki (sorki za ortografie )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    michalusa(2006-06-23)
Reklama