UWAGA!

Walentynki i decoupage

 
Elbląg, Walentynki i decoupage
fot. nadesłana

Nie masz pomysłu na prezent z okazji Walentynek? Chcesz nauczyć się, jak można efektownie ozdobić przedmioty znajdujące się w Twoim domu? Zapraszamy do Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej na warsztaty z decoupag'u dwuskładnikowego, które odbędą się w sobotę 8 lutego w godz. 10 - 13. Zapraszamy!

Tym razem przy wykorzystaniu tej prostej i niezwykle dekoracyjnej metody zdobniczej – ozdobimy drewniane serce, które może być oryginalną ozdobą naszego domu lub ciekawym prezentem dla kogoś bliskiego z okazji urodzin, imienin, czy zbliżających się Walentynek.
      
       Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: drewnianą, metalową, ceramiczną, tekturową itp. Do ozdobienia przedmiotów tą techniką potrzebne są zazwyczaj farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej do serwetek, preparat pękający itd. Technika ta nie wymaga posiadania niezwykłych zdolności plastycznych – wystarczy precyzja i odrobina chęci, a efekt jest murowany. W ten sposób można przygotować prezent dla bliskiej osoby, czy ozdobić znajdujące się w naszych domach przedmioty – butelki, doniczki, a nawet meble. Na warsztaty zapraszamy młodszych i starszych – wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji przekonać się, jak wiele radości może sprawić przygotowanie czegoś własnymi rękoma. Decoupage jednoskładnikowy różni się od dwuskładnikowego innym rodzajem spękań, jaki uzyskuje się w efekcie pracy. Jednoskładnikowy – efekt starej, popękanej farby; dwuskładnikowy - efekt popękanej porcelany.
       Biblioteka zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a wykonane na warsztatach przedmioty uczestnicy zabierają do domów. Zajęcia trwają około 3 godziny. Koszt zajęć: 50 zł.
       Uczestnictwo w zajęciach należy potwierdzić telefonicznie pod nr tel.: (55) 625 60 14 lub (55) 625 60 13, kontakt: Ewa Prelewska.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama