UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walentynki z Atomową energią

Elbląg, Walentynki z Atomową energią

Już teraz zapraszamy na koncert Walentynkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Jego wyróżnikiem są znakomici artyści i nietuzinkowe wykorzystanie instrumentów smyczkowych w jazzowym repertuarze. Na scenie zagoszczą artyści - Krzysztof Herdzin, spełniający się z powodzeniem jako pianista, dyrygent, kompozytor, producent oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych, grających jazz - Atom String Quartet.

Krzysztof Herdzin - pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, wykładowca akademicki. Jest przykładem wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu dziedzinach, z tym samym, bardzo dobrym skutkiem. Współpracował ściśle z czołówką polskiego jazzu i wieloma wirtuozami ze świata klasyki (Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Vadim Brodski, Mariusz Patyra, Jadwiga Kotnowska). Na swym koncie ma udział w ponad 200 albumach, jest posiadaczem 17 Złotych i 3 Platynowych Płyt dla aranżera. Zorkiestrował nagrodzoną Oscarem 2005 muzykę Jana A.P. Kaczmarka do filmu "Finding Neverland". Jako pierwszy polski kompozytor nagrał dla londyńskiej wytwórni Decca monograficzną płytę z jedną z najsłynniejszych orkiestr świata - Academy of St Martin in the Fields."
      
       Atom String Quartet jest marką samą w sobie. Muzycy są laureatami licznych nagród, występowali na największych imprezach jazzowych w kraju i za granicą, współpracując z wieloma cenionymi na światowej estradzie muzykami. Co więcej, mają na swoim koncie już cztery płyty – w tym dwie uhonorowane nagrodą Fryderyk. Takie osiągnięcia zobowiązują. Zespół nie ma z kim rywalizować o tytuł wiodącego w kraju jazzowego kwartetu smyczkowego. Atom String Quartet ujmuje niewyczerpaną energią i radością gry. Zresztą nie bez powodu Jan „Ptaszyn” Wróblewski określił ich jako „czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu”.
      
       Koncert z dedykacją
       Z racji, iż koncert odbywać się będzie w najromantyczniejszym dniu w roku, przygotowano specjalną niespodziankę. Osoby, które wypełnią kupon, dodawany do każdego biletu, wezmą udział w konkursie. Przed koncertem 14 lutego br. przeprowadzone zostanie losowanie, podczas którego zostanie wybrana para lub osoba, której artyści zadedykują koncert.
      
       A przed Walentynkami …
       Wstępem do Koncertu Walentynkowego, będzie wydarzenie łączące muzykę i film. 26 stycznia EOK zaprasza na projekcję filmu „Mania” z muzyką na żywo, którą będą wykonywać kameraliści pod batutą – Jerzego Maksymiuka.
      
      
       ***
       Atom String Quartet, w składzie:
       Dawid Lubowicz - skrzypce
       Mateusz Smoczyński - skrzypce
       Michał Zaborski - altówka
       Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
       Krzysztof Herdzin - fortepian/dyrygent
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie między innymi:
       kompozycje Atom String Quartet: Manhattan Island, Iława, Too Late
       Henryk Mikołaj Górecki Trzy tańce (cz. III)
       Krzysztof Herdzin Suita na tematy polskie
      
       14.02, sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, godz. 19.
       Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)
      
      
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler

       Patronat nad Elbląską Orkiestrą Kameralną sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Joanna Buzderewicz, Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama