UWAGA!

Warsztaty dźwiękorzeźbienia w Galerii EL

2008-09-23
Aktualizowany 2008-09-26 11:59
Elbląg, Na zdjęciu Krzysztof Topolski (Arszyn).
Na zdjęciu Krzysztof Topolski (Arszyn).

26 września (piątek) rozpocznie się „nowy sezon" muzyczny. Wszystko zacznie się mocnym elektroakustyczno-komputerowym uderzeniem warsztatów dźwiękorzeźbienia - SoundLab. Tego dnia od godziny 17.00 warsztaty poprowadzi Krzysztof Topolski (Arszyn), a wieczorem o godz. 20.00 odbędzie się koncert artysty. Wstęp wolny.

Krzysztof Topolski - perkusista i dźwiękowy eksperymentator. Znany jako współtwórca Pracowni Ludzie Gdańsk i założyciel wywodzącego się z niej zespołu Ludzie. Grał w zespole Kobiety. Udzielał się w Night Come, Red Rooster, Dzieciach Kapitana Klossa, RogulusXSzwelas Projekt. Bardzo ważną sferą działalności Krzysztofa jest jego solowy projekt - Arszyn, w ramach którego eksploruje szeroko pojętą muzykę elektroakustyczną i komputerową, a także realizuje multimedialne instalacje.
     Współpracuje z artystami wizualnymi, tancerzami i z teatrem ruchu. Realizuje złożone projekty konceptualne i gra intuicyjną muzykę w kameralnych składach. Osadza ją w kontekście różnych przestrzeni i sytuacji, integruje różne media i rodzaje działań. Współpracuje także z Emiterem (Marcin Dymiter), który w maju, razem z Ludomirem Franczakiem zaprezentował w Galerii EL audio/video performance.
     Arszyn jest pomysłodawcą cyklu wykładów popularyzatorskich wprowadzających młodych ludzi w świat muzyki elektroakustycznej. Był inicjatorem projektów poświęconych „turystyce dźwiękowej", które udowadniały, że każde miasto ma swoją muzykę.
     Kolejne, październikowe spotkania w ramach SoundLab odbędą się:
     2-3 października o godz. 17.00 – warsztaty Emiter vs. sztuka konkretna
     15-16 października o godz. 17.00 – warsztaty Emiter vs. sztuka konkretna.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama