UWAGA!

Warsztaty muzyczne - bliskie spotkanie ze starą tradycją

Elbląg, Maciej Żurek ze swoim mistrzem Janem Gacą,
Maciej Żurek ze swoim mistrzem Janem Gacą, fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne, dwudniowe warsztaty muzyczne z pasjonatem i propagatorem polskiej muzyki tradycyjnej – Maciejem Żurkiem, jednym z głównych liderów programu „Akademia Kolberga” przywracającego tradycyjną muzykę do społecznej i kulturowej praktyki, uczniem największych mistrzów gatunku. Warsztaty to wyjątkowa okazja dla młodzieży i dorosłych do spotkania z żywą muzyką tradycyjną i niepowtarzalna okazja doświadczenia jej na własnej skórze. Warsztaty odbędą się 31 sierpnia i 1 września 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty muzyczne z Maciejem Żurkiem to świetna zabawa, bezcenne doświadczenie i nauka dla wszystkich – amatorów i profesjonalistów, skierowane są do młodzieży i dorosłych. Jest to jedno z działań realizowanych przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia muzyką pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej.
       Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać technikę gry na instrumentach charakterystycznych dla muzyki tradycyjnej, technikę śpiewu tradycyjnego z charakterystycznym wzorem tematu melodycznego oraz opanują wybrane utwory ludowe, które, jeśli tylko zechcą, będą mogli wykonać na scenie wraz z kapelą Macieja Żurka, już po zakończeniu warsztatów, podczas wieczornej Potańcówki z wodzirejem w sobotę 1 września 2018 r., na którą zapraszamy na dziedziniec CS Galerii El w Elblągu – szczegółowe informacje wkrótce.
       Maciej Żurek – skrzypek i śpiewak młodego pokolenia, socjolog i pszczelarz. Lider Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna, od 1999 roku uczeń nieżyjącego już, charyzmatycznego skrzypka Jana Gacy z Przystałowic Małych (radomskie). Od 2014 roku jeden z głównych liderów programu Akademia Kolberga – ogólnopolskiej sieci wspierającej nieformalne grupy młodych ludzi przejmujących muzykę wiejskich mistrzów w drodze bezpośredniego przekazu. Uczestnik wielu festiwali w kraju i za granicą oraz audycji poświęconych kulturze ludowej.
      
       Warsztaty muzyczne z Maciejem Żurkiem odbędą się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) w godz. 15.00 – 19.00 oraz 1 września 2018 r. (sobota) w godz. 10.00 – 14.00 w sali nr 100 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu.
       Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl
       Liczba miejsc jest ograniczona.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Urszula Zajko - Olejniczak, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama