UWAGA!

Warsztaty z papierowej wikliny w Światowidzie

 Elbląg, Warsztaty z papierowej wikliny w Światowidzie
(fot. CSE Światowid)

Recyklingowe koszyki wyplatane z papieru gazetowego to alternatywa dla tradycyjnych wyrobów z wikliny. Papierową konstrukcję zabezpiecza się dodatkowo lakierem akrylowym, a w efekcie powstają połyskujące papierowe pojemniki, kubełki, doniczki, lampy oraz wiele innych przedmiotów, które mogą ozdobić wnętrze. Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu zaprasza na darmowe warsztaty z tworzenia wikliny papierowej, które odbędą się 14 i 28 czerwca.

Papierowa wiklina to wciąż jeszcze nowa, ale i bardzo ciekawa technika rękodzieła artystycznego. Popularność i sukces zawdzięcza temu, że jest dość prosta, tania, a jednocześnie bardzo efektowna. Wszystkim chętnym uczestnikom zajęć chcemy zaproponować wykorzystywanie ogólnodostępnych materiałów tj. gazety, makulatura, z których wspólnie stworzymy oryginalne i niezwykłe formy tj. papierowe pojemniki, kubełki, doniczki, lampy.

– Papier daje szereg możliwości, a poprzez wykorzystanie tradycyjnych technik wikliniarskich na nietypowym materiale jesteśmy w stanie wykonać przedmiot w bardzo współczesnym stylu – zachęcają organizatorzy. – Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. - Warsztaty odbywać się będą w związku z realizacją projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Spotkania są dostępne dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach 14 i 28 czerwca o godz.10 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Poprowadzi je Wanda Wesołowska, członkini Klubu Aktywnego Seniora oraz pasjonatka rękodzieła. Zapisy przyjmowane są do piątku 11 czerwca pod nr tel. 55 611 20 59 lub pod adresem: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Program "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Warsztaty dla wszystkich o godz. 10.Macie wyczucie żeby się tylko nie przepracować. napiszcie że to dla bezrobotnych i emerytów. Jak zwykle chcecie dobrze i nie wychodzi.
  • Światowid jest w innej prędkości. Sami sobie.
  • Raczej są dla projektów. Tam zawsze miało się wrażenie że publiczność jest mało ważna. To co oferują przeważnie nie dopasowane
  • Do anonima. Pewnej części nie doczytałeś. "„Elbląscy edukatorzy dla seniorów”. Czytaj ze zrozumieniem zanim coś lub kogoś oplujesz, i najlepiej podpisz swoje wypociny.
Reklama