UWAGA!

Weekend dla dzieci w Galerii EL

 
Elbląg, Weekend dla dzieci w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na ostatni weekend z wystawą Interaktywny Plac Zabaw. 14 i 15 czerwca wstęp do Galerii EL tylko 2 złote. To okazja dla tych najmłodszych, którzy jeszcze nie mieli okazji pobawić się na wystawie, jak i dla tych, którzy ją dobrze znają lecz czują niedosyt w zabawie. Wystawa jest czynna do 18 czerwca, więc to ostatni moment by poznać ją bliżej.

Wystawa gościła już w wielu polskich miastach, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i przynosząc mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. Od 5 maja, czyli od jej otwarcia w Elblagu obejrzały ją już tysiące dzieci, często opuszczając nas z uczuciem niedosytu i obietnicą, że jeszcze chcą odwiedzić ten wyjątkowy plac zabaw. W Elblągu gości 6 multimedialnych instalacji, wprowadzających w klasyczne pojęcia z dziedziny sztuki takie jak faktura, kolor, perspektywa oraz muzyki: rytm, metrum, harmonia.
       Autorzy pomysłu - Patrycja Mastej i Dominika Sobolewska wraz z Pawłem Janickim z Centrum Sztuki WRO - określają Interaktywny Plac Zabaw mianem odpowiednika galerii sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie w odróżnieniu od opatrzonych zakazami dotykania, biegania i hałasowania muzeów i galerii, można i trzeba dotykać eksponatów, gdzie kluczowa jest interakcja, a zwiedzanie staje się niezapomnianą przygodą. To doświadczalne laboratorium, w którym już od najmłodszych lat dzieci poznają nowe media wchodząc w interakcję ze sztuką.
       Zabawki działają na zmysły wzroku, słuchu, dotyku i węchu (np. będzie można poczuć zapach kory i trawy). Niektóre instalacje powstały dzięki różnym technicznym sztuczkom: czujnikom ruchu, komputerom i kamerom, które zostały skrzętnie ukryte. Uzupełnienie wystawy stanowi sala w formie kina, gdzie prezentowany jest wybór klasycznej polskiej animacji z lat 1960. i ’70. W ten sposób w Interaktywnym Placu Zabaw spotykają się media tradycyjne i nowe: film i sztuki wizualne.
       Wystawa jest skierowana dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.
      

       Patronat medialny nad Interaktywnym Placem Zabaw objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To jest INTERAKTYWNE PODWÓRKO - pewien pracownik tymczasowy um elblag wie lepiej. Który?; D
  • W sumie fajnie, ale te malowanie światłem tobym poprawił bo nie ma kompletnie wrażenia kontroli tego co sie rysuje, dźwieki wygrywane na kwadratach słabo słyszalne. ale w sumie cos innego, warte polecenia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    szimurina(2014-06-11)
Reklama