UWAGA!

Weekend w Światowidzie i Promyku

 Opera Jolanta,
Opera Jolanta, fot. nadesłana

Kinowe premiery w Kinie „Światowid”, transmisja opery prosto z Nowego Jorku, taneczny protest przeciwko przemocy, a także kurs tańca dla dzieci i młodzieży – w „Światowidzie” każdy znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy, jak ciekawie można spędzić weekend.

- Największym zainteresowaniem cieszy się film „50 twarzy Greya” – przyznaje Natalia Piotrowska z Kina „Światowid”. – Na walentynkową randkę w kinie proponujemy także transmisję w ramach The Metropolitan Opera czyli „Jolantę” i „Zamek Sinobrodego”. Opery te są wielkim sukcesem reżysera spektakli - Mariusza Trelińskiego. Po premierze w Nowym Jorku zebrały owacje na stojąco.
       Czy tak samo będzie w Elblągu? Przekonamy się już 14 lutego.
       Oprócz oper i „50 twarzy Greya” na wielkim ekranie w ten weekend można oglądać animację „Baranek Shaun” oraz filmy: „Kebab i Horoskop” i „Karolina”.
      
       Pierwsze zajęcia są bezpłatne

       Dzieci i młodzież mogą zapisać się na kurs tańca towarzyskiego. Pierwsze, bezpłatne zajęcia odbędą się 14 lutego, o godz. 11.30 w sali sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       - Kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży adresowany jest do osób w wieku od 6 do 15 lat – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. - Taneczne zajęcia będą odbywały się w weekendy. W trakcie kursu dziewczęta i chłopcy będą uczyli się tańców standardowych i latynoamerykańskich.
       Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą obuwia na zmianę. Zajęcia potrwają półtorej godziny.
      
       Taneczny protest
       Wszyscy, którym los kobiet nie jest obojętny mogą wziąć udział w akcji „One Billion Rising – Nazywam się miliard”. 14 lutego, o godz. 18.00, w Centrum Tańca „Promyk” będzie można tańcem zaprotestować przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Uczestnicy będą tańczyć układ do utworu „Break the Chain”, który jest hymnem całego przedsięwzięcia.
       – Kroki nie są skomplikowane, więc bez trudu każdy się ich nauczy – mówi Joanna Karpiuk. – Przez godzinę wszyscy uczestnicy będą tańczyć nie tylko do tego wybranego utworu, ale także do innej muzyki. Taniec to bardzo przyjemna forma protestu, dlatego zachęcamy do udziału w akcji.
       Wstęp jest wolny.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)