UWAGA!

Weekend z kulturą Rosjan

Dziś w Światowidzie rozpoczynają się Dni Kultury Rosyjskiej. Celem trzydniowej imprezy jest przybliżenie elblążanom kultury, obyczajów i tradycji tego kraju. Uroczyste otwarcie Dni... dziś o godz. 18. Wstęp wolny.

Trwające od piątku do niedzieli Dni Kultury Rosyjskiej są okazją do zaprezentowania dokonań artystycznych Rosjan i zarazem szansą na przełamanie pewnych stereotypów.
     - Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid uchwałą zarządu województwa mianowany został ośrodkiem współpracy transgranicznej z obwodem kaliningradzkim - wyjaśnia Magdalena Czarnocka. - W ramach wieloletniej współpracy często spotykamy się z naszymi sąsiadami. Teraz chcemy przedstawić elblążanom naszych rosyjskich przyjaciół. Chcemy pokazać ich kulturę, obyczaje i tradycje. Chcemy także wykazać, że, owszem, są różnice, ale jest też mnóstwo cech wspólnych łączących nasze narody.
     Dzisiejszą imprezę otworzy konferencja „Przyszłość w kulturze, kultura w przyszłości”, która odbędzie się w sali kameralnej kina Światowid o godz. 16.45. Natomiast uroczysta inauguracja Dni Kultury Rosyjskiej rozpocznie się o godz. 18 w holu centrum kultury. Główną atrakcją wieczoru będą występy i prezentacje artystów z obwodu kaliningradzkiego. W sali 38 na drugim piętrze otwarta zostanie wystawa rękodzieł - m.in. ikon i matrioszek wykonanych przez dzieci i młodzież różnymi technikami plastycznymi. Dziś również zaprezentowany zostanie polsko-rosyjski portal e-Światowid.
     W sobotę o godz. 17 rozpocznie się koncert muzyczno-taneczny. Na scenie kina Światowid wystąpią zespoły tańca ludowego i estradowego. Będzie także niezwykły spektakl muzyczny Teatru Moda, podczas którego wystąpią aktorzy w specjalnych przebraniach. Tego wieczoru wystąpi także rosyjski bard. Wstęp bezpłatny.
     Ostatniego dnia imprez organizowanych w ramach Dni Kultury Rosyjskiej na sali sportowej Światowida odbędą się Międzynarodowe Dziecięce Konfrontacje Taneczne. Początek o godz. 12. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w dniu imprezy w holu.
     Impreza dofinansowana została ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     
OK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama