UWAGA!

Wernisaż Ceramionów

 
Elbląg, Wernisaż Ceramionów
fot. nadesłana

We wtorek, 18 grudnia, odbędzie się pokonkursowy wernisaż wystawy Ceramiony. Od 13 lat Ceramiony, organizowane są przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i cieszą się dużym powodzeniem.

Konkurs inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Na tegoroczną - XIII już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony 2012, wpłynęło 140 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit. W konkursie wzięło udział 29 szkół, ośrodków kultury, warsztatów terapii zajęciowej i organizacji pozarządowych z całej Polski, m.in. z Radwanowic, Warszawy, Katowic, Włocławka, Koronowa, Drezdenka, Szczecina, Wrocławia, Siemianowic, Piły czy Zduńskiej Woli.
       Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje w pracowniach ceramicznych. Większość prac inspirowana była postacią człowieka. Na uwagę zasługują również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.
       Najlepsze z prac będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej.
       Podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy prac oraz wręczeniem nagród odbędzie się we wtorek, 18 grudnia o godz. 18 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Wstęp wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama