UWAGA!

Wernisaż „Kompozycji”

W czwartek 25 maja o godz. 18 Światowid zaprasza do Galerii Nobilis na wernisaż wystawy „Kompozycje”. Wernisaż będzie uroczystym podsumowaniem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malarstwo, Grafika, Batik”.

- Celem organizowanych przez Światowid „Kompozycji” jest wspieranie edukacji artystycznej oraz tworzenie dzieciom, młodzieży i dorosłym możliwości twórczej konfrontacji - tłumaczy organizatorka konkursu Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Jest to doskonały sposób na promocję i prezentację ich dorobku artystycznego.
     Komisja artystyczna wysoko oceniła poziom przedstawionych prac, a najlepszymi okazali się: Andrzej Józefów z Elbląga i Marta Śliwka z Częstochowy (w kategorii malarstwo), Agnieszka Rosochowicz z Poznania i Marika Swakowska z Chojnika (grafika) i Agnieszka Durewicz z Elbląga (batik).
     Tego samego dnia o godzinie 19 w sali kameralnej kina Światowid odbędzie się „Lekcja u geniuszy, czyli wyprawa w świat wyobraźni artysty", na którą Światowid zaprasza wszystkich pasjonatów sztuki.
     - Historyk sztuki ks. Grzegorz Wąsowski w dziełach m.in. Michała Anioła, Rubensa, van Gogha, Kandinskiego, Chagalla i Cezanne`a odkrywać będzie świat wyobraźni mistrzów, poszukiwać śladów ich wewnętrznych doznań i przemyśleń - piszą organizatorzy.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama