UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wernisaż pięciorga

Elbląg, Wernisaż pięciorga
(fot. Damian Matwiejczyk).

W Galerii EL oglądać można indywidualne wystawy pięciu artystów: Katarzyny Wolickiej, Katarzyny Warachim, Włodzimierza Kmiecika, Antka Grzybka i Marka Szczęsnego. Zaprezentowane prace są różne pod wieloma względami, nie tylko z uwagi na technikę ich wykonania, różni je także tematyka i sposób postrzegania świata przez autorów.

W nawie głównej oglądać można dzieła „nieformalnej grupy” z Olsztyna, czyli malarstwo Marka Szczęsnego, grafikę Antka Grzybka i batik Katarzyny Wolickiej. O różnorodności ich twórczości podczas wernisażu mówił Antek Grzybek: - Każdy z nas robi coś innego. Kiedyś Marek uczył nas, teraz pracuję z Markiem jako wykładowca, razem tworzymy. Katarzyna jest łącznikiem pomiędzy nami, ponieważ Marek maluje, Katarzyna robi „wrażliwość malarską” a jednocześnie, w konwencji popkulturowej, ja jako technolog poruszam się w technice mentalnej.
     Otwarcie wystawy zapoczątkowało performence, czyli spektakl animowany, który jest częścią serii zatytułowanej „Passing Time” Antka Grzybka. Prace graficzne pochodzące z tej właśnie serii można oglądać w nawie głównej. Jak twierdzi sam artysta, jego twórczość porusza problem starego człowieka w czasach, w których panuje kult młodości i kultura mediów. W Galerii zobaczyć można grafiki, na których widnieją hasła m.in.„Cuda zostawmy cudakom” czy „Trzeba cholernie dużo pozmieniać, żeby wszystko zostało po staremu”.
     Z kolei w prezbiterium Galerii prezentowane są prace artystów malujących ustami, zrzeszonych w towarzystwie „AMUN”. Stowarzyszenie to skupia artystów malarzy tworzących przy pomocy ust lub stóp. Wydawnictwo „AMUN” istnieje w Polsce od kilkunastu lat, i, co podkreślają jego członkowie, nie jest to instytucja charytatywna. Należą do niego osoby niepełnosprawne, które sztuką zarabiają na życie. Twórczość osób malujących w ten sposób wzbudza wiele zachwytu u osób oglądających prace. Obrazy są wykonane tak precyzyjne, że trudno uwierzyć, iż tworzy się je trzymając pędzel w ustach. Są piękne, barwne pejzaże Włodzimierza Kmiecika, artysty-samouka, który zaczął malować ustami zaledwie kilka lat temu. Na wystawie można też zobaczyć portrety klaunów, arlekinów, a także martwą naturę i motyle autorstwa Katarzyny Warachim. Artystka malująca ustami od 11 lat studiuje teatrologię i pisze wiersze.
     Wystawa w Galerii EL czynna będzie do 5 kwietnia.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama