UWAGA!

Wheatbread Johnson w Galerii

2006-07-16
Aktualizowany 2006-07-19 00:15
Elbląg, Wheatbread Johnson w Galerii

W środę 19 lipca w Galerii EL zagra zespół Wheatbreada Johnsona. Jest to już czwarty koncert w tegorocznym Lecie Jazzowo-Bluesowym. W nadchodzącym tygodniu ponownie usłyszymy bluesowe dźwięki.

Wheatbread Johnson, gitarzysta, wokalista o energetyzującym głosie, kompozytor, wirtuoz należy do czołowych przedstawicieli nurtu bluesa chicagowskiego określanego mianem blues'n'rock. Od ponad 20 lat koncertuje dla publiczności całego świata. Występował na wielu prestiżowych festiwalach w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej i Australii. Nagrał wiele płyt. Ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Howard Levy, Kurt Elling, J.J Johnson, Patricia Barber, Clark Terry czy Jean Toots Thielmans. Na repertuar koncertu w Galerii składać się będą, oprócz standardów muzyki bluesowej, utwory z ostatniej płyty Wheatbreada „Jesus loves the survivor”, nagranej wspólnie z polskimi muzykami.
     Na perkusji zagra Filip Woźniak - absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Irek Dudek, Mietek Szcześniak, Dorota Miśkiewicz, Terry Man, Dave Ellis. Trio dopełni basista Łukasz Gorczyca, kompozytor, autor muzyki do spektakli teatralnych, który współpracował już z takimi artystami jak Terry Man, Griff Hamlin, Risto Toppola, Dave Ellis, Lester Kidson, Andy Egert.
     Koncert jak zwykle rozpocznie się o godz. 19.00.
     
(JM)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama