UWAGA!

Wianki świętojańskie

„Nasięźrzele, rwę cię śmiele pięcią palcy, szóstą dłonią, niech się chłopcy za mną gonią - takie miłosne zaklęcie wypowiadały panny, rwąc kwiaty i zioła na wianki świętojańskie. Aby tradycji stało się zadość, w wigilię św. Jana, czyli w Noc Świętojańską, zwaną też Kupałą, Sobótką, Kupalnocką, elblążanie powitają lato z ogniem, kwiatem paproci i ziołami.

Wianki przytwierdzone do deseczek i oświetlone świecą zostaną wypuszczone na wodę, z nadzieją na szczęście w miłości, pomyślność i oczyszczenie na cały następny rok.
     Konkurs „Wianki świętojańskie” organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury - do tworzenia wianków zaproszone są dzieci z elbląskich szkół podstawowych. Prace, wykonane dowolną techniką, indywidualnie i grupowo, można dostarczać do MDK do 15 czerwca. Najpiękniejsze wianki wybrane przez komisję artystyczną konkursu zostaną puszczone na rzece Elbląg w nocy 24 czerwca podczas obchodów Dni Elbląga.
     Wszystkie dzieci Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, a rodziców i nauczycieli prosi o rozpropagowanie konkursu i jego finału.
     
Karolina Ciechorska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama