UWAGA!

Wielkie kazanie... Jerzego Treli

2007-01-20
Aktualizowany 2007-01-31 22:38

W czwartek 1 lutego, w ramach Tygodnia z „Rzeczpospolitą”, w elbląskim Teatrze Dramatycznym zaprezentowany zostanie monodram Jerzego Treli „Wielkie kazanie księdza Bernarda” Leszka Kołakowskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.

„Jerzy Trela, wcielając się w postać tytułowego bohatera, stworzył przejmującą rolę, którą uwodzi publiczność. Beztrosko naigrawa się z niedoskonałości ludzkich dusz, ślepo brnących w pułapkę, którą zastawia na nich jako wysłannik piekieł. Choć jednocześnie lojalnie przed nią ostrzega” - pisze Janusz R. Kowalczyk w „Rzeczpospolitej”.
     Anna Dymna powiedziała, że spektakl ten jest dobrą lekcją, w której człowiek mówi do człowieka. Człowiek słucha drugiego człowieka.
     1 lutego o godz. 19 spektakl „Wielkie kazanie księdza Bernarda” będzie mogła obejrzeć elbląska publiczność. Zostanie on wystawiony w ramach Tygodnia z „Rzeczpospolitą”, którego organizatorem jest centrum kultury Światowid. Bilety w cenie 40 zł są do nabycie w kasie kina Światowid. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z Jerzym Trelą i Krzysztofem Jasińskim. Rozmowę poprowadzi redaktor „Rzeczpospolitej” Janusz R. Kowalczyk.
     
     
Sponsorzy
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama