UWAGA!

Wiesława Rynkiewicz-Domino. Spotkanie wspominkowe

 Elbląg, Wiesława Rynkiewicz-Domino
Wiesława Rynkiewicz-Domino (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego serdecznie zapraszają na spotkanie w Kawiarence Clio, które odbędzie się we wtorek (23 listopada) o godzinie 17.30, w budynku Gimnazjum, bulwar Zygmunta Augusta 11 (wejście od strony ul. Zamkowej).

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji nad przemijalnością i sensem ludzkiego życia, miesiąc zatrzymania się i wspominania tych, którzy już odeszli. Spotkanie będzie poświęcone pamięci zmarłej w tym roku Wiesławy Rynkiewicz – Domino, pomysłodawczyni i organizatorce Kawiarenek Historycznych, która przez wiele lat sprawowała funkcję prezesa elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Wiesława Rynkiewicz-Domino (1958 – 2021) – z wykształcenia historyk sztuki, przez cały okres swojej pracy zawodowej związana była z Muzeum w Elblągu. Opiekowała się merytorycznie kolekcją detalu architektonicznego, sztuki i rzemiosła artystycznego oraz rękopisów, starodruków i ikonografii. Była twórczynią koncepcji wielu ekspozycji prezentowanych w muzeum oraz autorką i współautorką licznych opracowań z dziedziny historii sztuki i architektury a także historii regionalnej. Osobą szczerze podziwianą za ogrom wiedzy o dziejach Elbląga i regionu.

Naszymi gośćmi będą najbliżsi Pani Wiesławy oraz Jej przyjaciele i znajomi. Zapraszamy na spotkanie również wszystkich, którzy zetknęli się z Panią Wiesią osobiście lub za pośrednictwem pisanego przez Nią słowa, wszystkich. którym bliska jest tematyka historii naszego miasta i regionu.

Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wspomnień Jej bliskich, koleżanek i kolegów oraz osób, które miały okazję się z Nią spotkać. Okazją do obejrzenia zachowanych fotografii oraz przeprowadzonych z Nią wywiadów a także fragmentów dawnych spotkań przez Nią prowadzonych w Kawiarence Clio.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama