UWAGA!

Wirtualna strefa elbląskiej historii

 Elbląg, Wirtualna strefa elbląskiej historii
(fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne)

W odpowiedzi na wyzwania, jakie przed instytucjami kultury postawiła aktualna sytuacja epidemiczna, elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne postanowiło rozszerzyć ofertę skierowaną do użytkowników Internetu.

Za pośrednictwem strony www.muzeum.elblag.pl już teraz można odbyć wirtualny spacer po muzealnych wystawach. Wkrótce, za sprawą dofinansowania w wysokości 37 tys. zł uzyskanego ze środków Programu „Kultura w sieci”, możliwe będzie także uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych prowadzonych online.

Muzealny projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” zakłada budowę platformy internetowej poświęconej dziejom miasta i regionu. Znajdą się tam informacje na temat oferty edukacyjnej instytucji, materiały dydaktyczne i pomocnicze do zajęć oraz ciekawostki historyczne dostępne w języku polskim i angielskim – dla użytkowników sieci z kraju i zagranicy. Przede wszystkim jednak platforma umożliwi prowadzenie lekcji muzealnych w sieci oraz udostępnianie relacji filmowych z rekonstrukcji historycznych. Projekt zakłada również opracowanie odrębnych tematów zajęć dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, przedstawicielom mniejszości narodowych i osobom niepełnosprawnym.

Dzięki realizacji projektu działalność kulturalna i edukacyjna Muzeum będzie kontynuowana także w okresach niedostępności instytucji dla zwiedzających. Wszyscy zainteresowani, niezależnie od miejsca pobytu, będą mogli wziąć udział w lekcji muzealnej lub obejrzeć pokaz rekonstrukcji historycznych w zaciszu własnego domu, o dowolnej porze dnia czy nocy.

Platforma zostanie oddana do użytku już jesienią. Postępy w realizacji projektu można śledzić na bieżąco za pośrednictwem muzealnej strony internetowej i sieci społecznościowych.

Projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

 

 

Piotr Mazurowski, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • fajny budynek jeden z niewielu oryginałów w eg- budunek przedzamcza pózniejsze gimnazjum elbląskie, mógłby zostać odbudowany w stylu renesansu tak jak na starych rysunkach z naszej lewej była baszta też mogła by być odbudowana i kamienice które były obok baszty, potencjał ogromny tylko po co ? tak się właśnie rządzą lichwiarze i kłamcy
Reklama