UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wirtualna strefa elbląskiej historii

 
Elbląg, Wirtualna strefa elbląskiej historii
(fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne)

W odpowiedzi na wyzwania, jakie przed instytucjami kultury postawiła aktualna sytuacja epidemiczna, elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne postanowiło rozszerzyć ofertę skierowaną do użytkowników Internetu.

Za pośrednictwem strony www.muzeum.elblag.pl już teraz można odbyć wirtualny spacer po muzealnych wystawach. Wkrótce, za sprawą dofinansowania w wysokości 37 tys. zł uzyskanego ze środków Programu „Kultura w sieci”, możliwe będzie także uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych prowadzonych online.

Muzealny projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” zakłada budowę platformy internetowej poświęconej dziejom miasta i regionu. Znajdą się tam informacje na temat oferty edukacyjnej instytucji, materiały dydaktyczne i pomocnicze do zajęć oraz ciekawostki historyczne dostępne w języku polskim i angielskim – dla użytkowników sieci z kraju i zagranicy. Przede wszystkim jednak platforma umożliwi prowadzenie lekcji muzealnych w sieci oraz udostępnianie relacji filmowych z rekonstrukcji historycznych. Projekt zakłada również opracowanie odrębnych tematów zajęć dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, przedstawicielom mniejszości narodowych i osobom niepełnosprawnym.

Dzięki realizacji projektu działalność kulturalna i edukacyjna Muzeum będzie kontynuowana także w okresach niedostępności instytucji dla zwiedzających. Wszyscy zainteresowani, niezależnie od miejsca pobytu, będą mogli wziąć udział w lekcji muzealnej lub obejrzeć pokaz rekonstrukcji historycznych w zaciszu własnego domu, o dowolnej porze dnia czy nocy.

Platforma zostanie oddana do użytku już jesienią. Postępy w realizacji projektu można śledzić na bieżąco za pośrednictwem muzealnej strony internetowej i sieci społecznościowych.

Projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

 

 

Piotr Mazurowski, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • fajny budynek jeden z niewielu oryginałów w eg- budunek przedzamcza pózniejsze gimnazjum elbląskie, mógłby zostać odbudowany w stylu renesansu tak jak na starych rysunkach z naszej lewej była baszta też mogła by być odbudowana i kamienice które były obok baszty, potencjał ogromny tylko po co ? tak się właśnie rządzą lichwiarze i kłamcy
Reklama