UWAGA!

Witajcie w Klubie... Rebelii - posłuchaj!

 
Elbląg, Witajcie w Klubie... Rebelii - posłuchaj!

Jak połączyć muzykę klasyczną i taniec nowoczesny, zatrzeć granicę między sztuką wysoką i popularną - będą o tym rozmawiać goście piątkowego (14 grudnia) spotkania Klubu Rebelii w Olsztynie. Głos zabiorą m.in. mistrzyni tańca Iwona Pavlović oraz dyrygent, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Piotr Sułkowski.

W spotkaniu weźmie udział także prezes fundacji Borussia Kornelia Kurowska. Gospodarzem będzie Marek Jarmołowicz. A punktem wyjścia do dyskusji jest nowe, świąteczne przedstawienie Dziadka do orzechów - wspólne dzieło olsztyńskich filharmoników i tancerzy. Miejsce: hotel Dyplomat, ul. Dąbrowszczaków 28. Początek: godz. 19. Wstęp wolny.
       Klub Rebelii to jedno z przedsięwzięć kampanii Warmia: Rebelia Kultury. - Od lipca, w czasie comiesięcznych spotkań, dyskutujemy o kulturze i regionie z artystami oraz osobami analizującymi współczesne zjawiska społeczne. Do tej pory rozmawialiśmy m.in. o literaturze, teatrze i filmie. Grudniowe spotkanie zakończy cały cykl - mówią jego organizatorzy.
       Na kampanię Warmia: Rebelia Kultury złożyło się wiele wydarzeń artystycznych. Przez cztery miesiące, od początku lipca do końca października, odbywały się festiwale, koncerty i warsztaty z udziałem artystów z kilkunastu krajów. Celem było pokazanie, że Warmia to jedno z najbardziej atrakcyjnych kulturalnie miejsc w Polsce. - Chcieliśmy pokazać, że nasz region to nie tylko natura, ale też kultura, ciekawi ludzie, artyści i idee. Promując jakikolwiek wycinek regionu, promujemy cały region - podkreśla marszałek województwa Jacek Protas. Materiał Agnieszki Jarzębskiej.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama