UWAGA!

Wnuki i dziadkowie w średniowieczu

 Elbląg, Grażyna Nawrolska jest autorką licznych publikacji wydawanych w kraju i zagranicą oraz popularyzatorką historii Elbląga,
Grażyna Nawrolska jest autorką licznych publikacji wydawanych w kraju i zagranicą oraz popularyzatorką historii Elbląga, fot. Witold Sadowski (arch. portEl.pl)

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w czwartek, 22 stycznia o godz. 17 na kolejne spotkanie z archeolog Grażyną Nawrolską, która tym razem przybliży nam temat „Wnuki i dziadkowie w średniowieczu”. Wstęp wolny.

Posiadanie babci i dziadka to fantastyczna sprawa, o czym wiedzą wszyscy ci, którzy dziadków mają. Należy o tym pamiętać nie tylko od święta, choć warto przy okazjach takich jak zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, to sobie uświadomić. Jesteście ciekawi, jak „instytucja” babci i dziadka wyglądała w średniowieczu, jaki status społeczny mieli dziadkowie i czy relacje wnuki-dziadkowie wyglądały wtedy podobnie jak dziś? Jeśli tak, zapraszamy na spotkanie w „Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań” z Grażyną Nawrolską (czwartek 22 stycznia, godz. 17). Będzie jak zwykle ciekawie i zajmująco, a historie opowiedziane przez Panią Grażynę odkryją przed nami kolejne fascynujące karty naszej przeszłości. Zapraszamy!
      
       Grażyna Nawrolska
– archeolog, ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Studium Podyplomowego Muzealnictwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie we Wrocławiu. Pracowała w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Pracowniach Konserwacji Zabytków w Zamościu i Gdańsku i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Jest autorką licznych publikacji wydawanych w kraju i zagranicą. Działa w kilku towarzystwach naukowych. Jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw archeologii. Popularyzatorka historii Elbląga.
      
       Więcej informacji:
       Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. (55) 625 60 80/81
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama