UWAGA!

Wojtek Mazolewski Quintet i inne koncerty w Mjazzdze

2011-07-07
Aktualizowany 2011-07-14 09:50
 

Lipiec obfituje w wydarzenia muzyczne w Klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej 1-2C w Elblągu.

W sobotę (16 lipca) o godz. 21.30 w ramach akcji Specjalna Strefa Staromiejska odbędzie się wydarzenie muzyczne wielkiego kalibru - zagra jedna z najciekawszych obecnie polskich formacji jazzowych - Wojtek Mazolewski Quintet promując swój ostatni album "Smells like tape spirit". Kto miał okazję usłyszeć ich na zakończonym niedawno Open'erze wie, że to mjazzga najwyższych lotów.
      
       Skład zespołu: Oskar Torok - trąbka, Marek Pospieszalski - saksofon, Joanna Duda - piano, Michal Bryndal - perkusja, Wojtek Mazolewski - kontrabas.
      
      
       Prace nad drugim albumem "Smells Like Tape Spirit" trwały 2 lata. Proces doboru muzyków, kompozycji i współpracowników odbywał się powoli, ale konsekwentnie, a wszystko po to, by jak najlepiej oddać twórczy zamysł płyty. W konsekwencji na albumie znalazło się 10 starannie dobranych kompozycji. Na szczególną uwagę zasługuje proces realizacji i produkcji wymyślony przez lidera WMQ - Wojciecha Mazolewskiego. Całość materiału została nagrana i wyprodukowana tak, jak rejestrowano sesje Johna Coltrane'a, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa czy Beatlesów w latach 50. i 60. poprzedniego stulecia. Zespół nagrywał materiał w specjalnie przygotowanym do tego celu analogowym studiu w Radio Gdańsk, wszystko w czasie rzeczywistym, bez poprawek i ingerencji, uzyskując naturalne brzmienie. Żeby pozostać wiernym idei nagrania płyty w stylu wielkich mistrzów, bez użycia żadnych efektów i przetworników, płytę zmiksowano na kolejną taśmę analogową. Pozwoliło to uzyskać ciepłe i miękkie, wręcz aksamitne brzmienie. Za produkcję całości materiału na płycie odpowiedzialny jest Wojtek Mazolewski. Realizacją nagrań i postprodukcją zajął się Piotr Taraszkiewicz. Bilety w przedsprzedaży - 25zł, w dniu koncertu - 30zł do nabycia w klubie.
      
       Ponadto w lipcu usłyszymy jeszcze:
       8 lipca o godz. 20.15 - POPSYSZE, rock&roll groove z Trójmiasta. Bilety 10zł.
       11 lipca po godz. 20.00 - MJAZZGIG 03, jazzowe jam session z udziałem muzyków z różnych miast. Wstęp wolny.
       14 lipca o godz. 20.15 - OMNIVORE, rewelacyjny jazz-funk. Bilety 10zł.
       16 lipca o godz. 21:30 - WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET, promujący swój ostatni album "Smells like tape spirit". Bilety 25/30 zł.
       23 lipca o godz. 20.15 - PULLOVER, neo-soul, funk, acid-smooth jazz z Gdyni. Bilety 15zł w tym browar.
       25 lipca po 20.00 - MAJZZGIG 04, jazzowe jam session z udziałem muzyków z różnych miast. Wstęp wolny.
       29 lipca o godz. 20.15 - SEKSTANS, free jazz - Trójmiasto. Bilety 10zł.
      
      
      

 


       W każdy czwartek piano na żywo przy klawiaturze i mikrofonie Pianissimus Adam Dampc. Na wszystkie imprezy serdecznie zapraszamy. Więcej info na stronie www.mjazzga.pl.
      
      

------------------------ Reklama ----------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej