UWAGA!

Wspólne malowanie i wystawa

W elbląskiej Galerii Sztuki Współczesnej "Pro Arte Pax" można oglądać prace członków Zespołu Plastycznego Ośrodka Kultury w Młynarach oraz elbląskiego artysty Zygmunta Prończyka na wystawie pn. "Mistrz i jego uczniowie".

Zygmunt Prończyk, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Wydziału Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, oprócz swojej działalności artystycznej od kilku lat prowadzi zajęcia plastyczne z młodzieżą Młynar i okolic.
     Na wystawie w Elblągu pokazano najciekawsze prace, powstałe podczas spotkań i wspólnego malowania nauczyciela i jego uczniów. Zygmunt Prończyk przekazuje młodzieży nie tylko wiadomości o podstawowych technikach plastycznych, ale uczy podpatrywania świata, odnajdywania w sobie artystycznej wrażliwości oraz twórczej postawy. Podczas zajęć odbywa się wspólne poszukiwanie piękna, może nawet tajemnicy otaczającej rzeczywistości. Stąd też wśród prac pokazanych na wystawie przeważają pejzaże z okolic Młynar. Oprócz tego młodzież chętnie maluje martwe natury oraz prace z modela. Sam mistrz także zaprezentował kilka swoich najnowszych malarskich kompozycji.
     Na wernisaż wystawy, który odbył się w piątek, przybili autorzy prac z rodzinami oraz stali bywalcy galerii. Wernisaż był okazją do rozmów, wymiany uwag. Młodzi artyści byli bardzo przejęci, ponieważ był to ich pierwszy udział w tak poważnej wystawie, w dodatku w prawdziwej galerii sztuki.
     Prace Zygmunta Prończyka oraz członków Zespołu Plastycznego ośrodka Kultury w Młynarach można oglądać przez najbliższy miesiąc. Galeria czynna jest w poniedziałki i piątki w godzinach od 10 do 14, a w środy od 12 do 16.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama