UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspólne mianowniki

 
Elbląg, Wspólne mianowniki

19 czerwca (wtorek) kolejne spotkanie w ramach cyklu Elbląska Scena Literacka. Bohaterami wieczoru pt. "Wspólne mianowniki" będą liryczni artyści. Początek o godz. 18 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Alternatywny Elbląski Klub Literacki powstał przede wszystkim z pasji wielu osób, które łączy szeroko pojęta twórczość literacka. To także pewnego rodzaju sprzeciw wobec tego, co dzieje się, a raczej należałoby powiedzieć nie dzieje się, w środowiskach... literackich Elbląga.
       Klub od roku swojej prężnej działalności sukcesywnie się zmienia. Dochodzą nowe osoby tworzące, czy też kibicujące naszym działaniom. Jesteśmy „tworem” skupiającym ludzi w różnym wieku, z różnym dorobkiem zawodowym, skupionych na różnych działaniach twórczych. Łączy nas jedno (oprócz tego oczywiście, że bardzo się lubimy) – pasja literacka i chęć doskonalenia swojego pisania.
       Spotkania mają przede wszystkich charakter warsztatowy. Co miesiąc wybieramy trzy lub cztery tematy, na które staramy się napisać teksty. Potem nad nimi pracujemy, udzielając sobie rad, dążymy do wyrazistości słowa.
       Pierwszy wspólny wieczór literacki w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej (nie licząc tego, który nieformalnie zainicjował naszą działalność) Alternatywnego Klubu Literackiego „Wspólne Mianowniki” to próba podsumowania roku pracy warsztatowej. Był to bardzo pracowity okres i ilość tekstów, która powstała, nas samych zadziwiła. Trudno było wybrać te, które są reprezentatywne, dobre, ukazują ewolucję twórczą. Kluczem tego spotkania będą kategorie, w których co miesiąc pisaliśmy. Czasem żartobliwe, często błahe okazywały się polem do poszukiwania literackich form, metaforycznych środków wyrazu. W tej mnogości tematów i tekstów jesteśmy my – czasem poszukujący, doskonalący się, tworzący. Tak różni życiowo, zawodowo i prywatnie, że do wspólnych mianowników sprowadza nas poezja. I to jest cenne.
       Ten rok to okres zmian. Poprzez warsztaty pogłębiamy swoją wiedzę i umiejętności, Sięgamy po nowe formy literackie, a co najważniejsze słuchamy siebie nawzajem. Ta wrażliwość na słowo łączy nasze czasem pogmatwane osobowości. Doceniamy pracę innych i staramy się rozwijać.
       Z tej kolorowej mieszanki osób i charakterów każdy wyróżnia się na swój sposób – językiem, sposobem kreacji podmiotu lirycznego, czy też nastrojem tekstów. Od bardzo dużej dyscypliny słowa u Bogumiły Salmonowicz, poprzez ironiczne ujęcie rzeczywistości Jacka Żukowskiego, przesycone metaforyką wiersze Tomasza Walczaka do wręcz skondensowanych w formie i wyrazistych tekstów Agnieszki Kopczyńskiej. Różnorodności i zaskoczeń będzie wiele, ale słowo (to wyśpiewane także) obroni się samo.
      
       Wieczór autorski, w którym udział wezmą literaci: Agnieszka Kopczyńska, Bogumiła Salmonowicz, Marta Eisler-Wrzeszcz, Dominika Lewicka-Klucznik, Katarzyna Mikołaczyk, Małgorzata Jędrzejewska, Robert Lechwar, Ireneusz Pietroń, Jacek Żukowski, Tomasz Walczak. Ponadto kilka wierszy do tekstów naszych autorów wyśpiewa Ireneusz Pietroń.
      
       Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie 55/6419700 wew. 284.
      
Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama