UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspólne mianowniki

 
Elbląg, Poeci, uczestnicy wieczoru pn. "Wspólne mianowniki"
Poeci, uczestnicy wieczoru pn. "Wspólne mianowniki" (fot. nadesłane)

W miniony wtorek (19 czerwca) odbyło się kolejne spotkanie w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka. Udział w nim wzięli członkowie Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Wieczór miał charakter podsumowujący dotychczasową działalność Klubu.

W skład Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego wchodzi coraz liczniejsze grono osób zawodowo lub hobbistycznie związanych z materią słowa. Już od ponad roku literaci spotykają się na twórczych warsztatach, podczas których analizują i dopracowują teksty na zadane tematy.
       -Tym razem chcieliśmy zaprezentować wyniki naszej rocznej pracy i zaprosić do dialogu wszystkich miłośników poezji i prozy - mówi Dominika Lewicka-Klucznik, która poprowadziła wieczór.
       Myśl przewodnia była bardzo czytelna. Na scenie spotkały się bardzo różnorodne osobowości twórcze, prezentujące często zupełnie odmienne spojrzenie na rzeczywistość oraz styl pisania. Tytułowymi „wspólnymi mianownikami” okazały się natomiast poetycka wrażliwość, miłość do literatury, a przede wszystkim ochota na twórczą interakcję. Paleta kolorów, w których wystąpili bohaterowie wieczoru podkreślała różnolitość ich charakterów. Niewątpliwą atrakcją wieczoru była także muzyczna interpretacja kilku wierszy poetów AEKL dokonana przez Ireneusza Pietronia.
       Na spotkaniu zorganizowanym 19 czerwca w elbląskim teatrze zaprezentowano utwory napisane w ramach aż 25 kategorii tematycznych przez dziewięcioro autorów: Bogumiłę Salmonowicz, Dominikę Lewicką-Klucznik, Katarzynę Mikołajczak, Małgorzatę Jędrzejewską, Agnieszkę Kopczyńską, Roberta Lechwara, Ireneusza Pietronia, Jacka Żukowskiego oraz Tomasza Walczaka. Udział w wieczorze autorskim wzięli, niestety, nie wszyscy członkowie klubu, a zaprezentowane utwory to tak naprawdę niewielka część tego, co udało się stworzyć przez ostatni rok. W planach kolejne spotkania autorskie, na które Alternatywny Elbląski Klubu Literacki zapraszać będzie już od jesieni.
      
Agnieszka Kopczyńska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama