UWAGA!

Wystawa „Motyle świata”

 Elbląg, Wystawa „Motyle świata”
fot. nadesłana

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza do mini galerii „Rudy Kot” na niepowtarzalną wystawę motyli oraz owadów pochodzących z rejonów Ameryki Środkowej i Południowej ze zbiorów elblążanina Krzysztofa Łęgi. Wystawę można oglądać w terminie 8-29 maja. Wstęp wolny.

Pierwotne lasy Amazonii, Gwatemala, Honduras, Brazylia, Peru... To tylko niektóre rejony, z jakich pochodzą motyle zgromadzone w kolekcji elblążanina z pasją, pana Krzysztofa Łęgi. Wśród nich znajdziemy okazałe egzemplarze z gatunku Morpho, delikatne Cithaerias czy oryginalnie ubarwione Diaethria. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia filii (poniedziałek-piątek: 10.00-18.00) od 8 do 29 maja. Szczególnie gorąco zapraszamy grupy zorganizowane (dzieci, młodzież), którym oferujemy dodatkowo ciekawe zajęcia edukacyjne z zakresu życia motyli – zgłoszeń można dokonywać osobiście lub pod nr. tel.: (55) 625 60 90/91.
      
       Krzysztof Łęga – elblążanin, z wykształcenia filolog. Na co dzień pracuje jako nauczyciel germanista w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu. Jego pasją oprócz lepidopterologii (badanie motyli) jest motoryzacja, akwarystyka oraz modelarstwo. Zbieraniem i preparowaniem motyli zajmuje się od czasów szkoły podstawowej.
      
       Filia nr 4
       ul. Ogólna 59/1
       55 625 60 90, 55 625 60 91
       filia.ogolna@bibliotekaelblaska.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama