UWAGA!

Wystawa, rajd rowerowy, koncert, pokaz filmu – z okazji kanonizacji

 
Wystawa, rajd rowerowy, koncert, pokaz filmu – z okazji kanonizacji

W poświątecznym tygodniu rozpoczną się w Światowidzie wydarzenia związane z obchodami kanonizacji Jana Pawła II - we wtorek, 22 kwietnia otwarcie wystawy „Dobro – podaj dalej!”, w sobotę, 26 kwietnia rajd rowerowy oraz projekcja filmu dokumentalnego „Jan Paweł II – szukałem was”, a 28 kwietnia koncert zespołu Góralska Hora „Góralskie nuty z Pielgrzymek Ojca Św. Bł. Jana Pawła II do Polski”.

W ubiegłym tygodniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli za zadanie stworzenie pracy plastycznej, która pokazywałaby przykłady, jak można podążać za słowami Jana Pawła II, czyniąc dobre uczynki, kiedy ma się kilka lub kilkanaście lat.
       Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12.00, w Galerii Nobilis. Prace będzie można oglądać w holu głównym Światowida.
       - Na wystawie będzie można obejrzeć prace, które zyskały uznanie w oczach jurorów. Te nagrodzone, w ciekawy i zaskakujący sposób pokazują ideę konkursu - dobre uczynki, które każdy z nas może zrobić na miarę swych możliwości – opowiada organizator konkursu, Helena Wojciechowska. - Na wystawie znajdą się prace w różnych technikach, a wśród nich m.in. malarskie, rysunkowe, wyklejanki czy prace z krepiną, która wymaga dużo precyzji i cierpliwości.
      
       W sobotę, 26 kwietnia o godz. 11.00 na Placu Kazimierza Jagiellończyka rozpocznie się papieski Rajd rowerowy. Zbiórka chętnych, którzy chcieliby wziąć w nim udział odbędzie się na Placu K. Jagiellończyka o godz.10.30. 150 pierwszych osób dostanie okolicznościowe koszulki. Długość trasy to 21 km, a czas trwania przejazdu - około 2 godzin. Mapa przejazdu dostępna jest pod tym linkiem.
      
       Również w sobotę o godz. 12.00, dla tych którzy wolą spędzać czas trochę mniej aktywnie, odbędzie się projekcja filmu „Jan Paweł II. Szukałem was”. To pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii. Na film obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie CSE Światowid.
      
       Z kolei w poniedziałek, 28 kwietnia godz. 18.00, w dużej sali kina Światowid odbędzie się Koncert zespołu Góralska Hora „Góralskie nuty z Pielgrzymek Ojca Św. Bł. Jana Pawła II do Polski”. Podczas koncertu zespół zaprezentuje melodie z pielgrzymek Papieża Jana Pawła II do Polski, melodie wykonywane przez górali Papieżowi, melodie o Góralskiej Gaździnie – Matce Bożej z górskich sanktuariów maryjnych. Melodie sentymentalne, a zarazem żywiołowe, a na koniec nie zabraknie wspólnego śpiewania „Barki”. Całość koncertu będzie przeplatana słowami i tekstami o Janie Pawle II. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSE Światowid.
      
       Kolejne wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II planowane są na maj i czerwiec – pełny program można znaleźć tutaj.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)