UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wystawa w Kadynach

 
Elbląg, Kadyny - ubiegłoroczny wernisaż,
Kadyny - ubiegłoroczny wernisaż, fot. nadesłane

Dziś, 13 lipca, o godz. 16 w Kadynach odbędzie się wernisaż wystawy „Refleksy i refleksje”. W kadyńskiej świetlicy wystawione zostaną prace ceramiczne, szkło artystyczne i batiki uczestników pracowni CSE „Światowid”. To już drugi taki wernisaż w Kadynach. Wstęp wolny.

Autorami prac, które zostaną pokazane na wystawie są uczestnicy sekcji działających w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, ale każdy z nich ma swoją specjalizację.
       Na wystawie będzie można zobaczyć malarstwo na szkle autorstwa Joanny Wachowicz, Danuty Świątek, Aurelii Stołowskiej i Haliny Gnat. Anna Nowak tworzyła postaci małych dzieci w ceramice. Marii Szczepańskiej, Zofii Pater, Annie Komorowskiej i Agnieszce Miernik zawdzięczamy cykl batików. Z kolei Gabriela Bortnik, Irena Michalska, Dorota Kłos i Barbara Krajnik pokażą kompozycje z witrażu. Charakterystyczne są również prace: Teresy Chądzyńskiej, która specjalizuje się w wytapianiu pater, Sabiny Gadzały, która stworzyła cykl szklanych drzewek i postaci oraz Jana Piotrowskiego, który tworzy instrumenty ceramiczne. Ewa Miros, Grażyna Kopańska i Jolanta Urbańska pokażą kompozycje ceramiczne, Elżbieta Paczkowska i Anna Dziadosz postaci kobiet, a Anna Karatkiewicz ceramiczne postaci aniołów. Na wystawie będzie także można oglądać prace ceramiczne dzieci i młodzieży: Antoniny Wójkowskiej, Emilii Konopko, Marii Morawskiej, Kamili Rogali oraz Darii Zaborowskiej.
      
       – Za udostępnienie świetlicy i przeobrażenie jej w galerie sztuki dziękujemy pani Monice Wodzianickiej przewodniczącej Rady Miejskiej w Tolkmicku, pani Dorocie Lebioda opiekunowi Świetlicy w Kadynach oraz pani sołtys Ewie Świątek-Kulickiej – mówi organizator pleneru Magdalena Czarnocka-Kaptur.
      
       Ubiegłoroczna wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do kadyńskiej świetlicy zaglądali zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Tegoroczną można oglądać do końca lipca. Wystawa odbywa się w ramach 6. Ogólnopolskiego Pleneru „Kadyny - wioska sztuki”.
       Organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama