UWAGA!

X Festiwal Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”

Elbląg, X Festiwal Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”

Dziesiątki wykonawców z całej Polski, znane nazwiska, najpiękniejsze piosenki w gwiazdorskich interpretacjach... W CKiWM Światowid zaczyna się X Jubileuszowy Festiwal Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”.

Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się dziś o godz. 20.30 w dużej sali kina Światowid. Kolejne dni Festiwalu należeć będą do poszczególnych kategorii wykonawczych - recytacji, kabaretu i teatru satyry i piosenki artystycznej. Każda dzień będzie miał swój koncert galowy, przedtem jednak, w ciągu dnia, odbywać się będą warsztaty i prezentacje konkursowe, w których wystąpi 130 młodych wykonawców z całej Polski.
     
     Festiwalowe koncerty
     Festiwal otworzy dziś koncert „Wielka Pani” poświęcony poezji Jana Pawła II. Na scenie zobaczymy Annę Seniuk, Joannę Szczepkowską, Jerzego Trelę i Krzysztofa Kolbergera, a także orkiestrę Włodzimierza Nahornego.
     W środę czeka nas przygotowany specjalnie na elbląski Festiwal koncert jubileuszowy „Kobieto -ergo sum”. W tym niezwykłym spektaklu o miłości wystąpią Maciej Stuhr, Paweł Wawrzecki i Andrzej Grabowski oraz laureatki poprzednich edycji Festiwalu - Dorota Osińska, Beata Lerach, Anna Ozner, Natalia Sikora, Joanna Lewandowska, Margita Ślizowska, Ewa Zgoda, Sylwia Lasok, Magdalena Sobieraj, Katarzyna Warno, Barbara Tekieli, Judyta Rybak, Magdalena Sójka, Magdalena Gołębiowska i Barbara Raduszkiewicz. Tego wieczoru zagra także Żeńska Orkiestra Kameralna.
     Andrzej Poniedzielski poprowadzi trzeci z kolei koncert galowy, poświęcony kabaretom i teatrom satyry. Gwiazdą wieczoru będzie Grupa MoCarta w składzie Paweł Kowaluk, Bolek Błaszczyk, Filip Jaślar i Michał Sikorski. Koncert rozpocznie się o godz. 21.
     Ostatni dzień Festiwalu to wieczór z piosenką artystyczną. Na scenie wystąpi zespół „Raz, Dwa, Trzy” oraz Katarzyna Groniec, Hanna Śleszyńska, Iwona Loranc, Joanna Lewandowska, Piotr Kaleta, Mirosław Czyżykiewicz i Mariusz Lubomski. Koncert rozpocznie się w Teatrze Dramatycznym o godz. 21.
     Szczegółowy program X Jubileuszowego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?” na stronie www.swiatowid.elblag.pl/kochanie.
     
     Sponsorzy
     Sponsorami Festiwalu są: Alstom Power, Commercial Union Polska, Plus GSM, Grupa Lotos, PKO Bank Polski, Koncern Energetyczny Energa Oddział w Elblągu, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, ABB Zamech Gazpetro, Telefonia Dialog, Elbląskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych, SKOK Stefczyka, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Totalizator Sportowy Oddział Gdańsk, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, Michelin Polska, Citibank Handlowy, Elektrociepłownia Elbląg, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zakład Sprzątania Cleaner, Toyota Knedler Autoryzowany Dealer, Agencja Ochrony Dogmat, Hotel Gromada, Urząd Miejski w Elblągu, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     Dyrektor Festiwalu Bożena Sielewicz dziękuje im wszystkim, zwłaszcza Plus GSM, który jest szczególnym partnerem Festiwalu od wielu lat.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Z okazji otwarcia X - jubileuszowego, pięknego Festiwalu Sztuki Słowa życzę organizatorom, dyrekcji i pracownikom CKiWM "Światowid" niekłamanej satysfakcji z kultywowania tak szczytnej idei jaką jest umiłowanie naszego przepięknego języka ojczystego. Życzę Wam Kochani Szczęścia i Zdrowia, a w tym, co robicie, abyście sięgali do pomysłów - o jakich się filozofom nie śniło, aby Festiwal ten nie tylko radował uczestników kolejnych sesji, kolejnych jego edycji lecz by rozsławiał również nasz Elbląg. A na postawione retoryczne pytanie: - Czy to jest kochanie ..? odpowiadam z całą odpowiedzialnością: - To jest miłość, ta najpiękniejsza, wiosenna..... także do polskiego Slowa
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    egzegeta(2006-03-28)
Reklama