UWAGA!

XI Letnie Ogrody Polityki nie tylko o „polityce”

 Elbląg, XI Letnie Ogrody Polityki nie tylko o „polityce”
fot. nadesłana

Początek czerwca elblążanom kojarzy się z pewnością z Letnimi Ogrodami Polityki. Ogrody to przede wszystkim rozmowy, ale czy na pewno…? Jak mówi Maestro José Maria Florêncio: - Moje założenie jest takie, by 7 czerwca odbył się wieczór, na który nie przychodzi się tylko dla „polityki”, lecz dla koncertu. A tegoroczny występ Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, którą poprowadzę będzie wyjątkowo atrakcyjny.

W programie Otorrino Respighi i jego Anriche Danze et Arie - utwór nawiązujący do muzyki dawnej, który zgrabnie połączy się z „nowym wydaniem” Koncertu klawesynowego E-dur Jana Sebastiana Bacha w opracowaniu Marcina Maseckiego. Poza tym w repertuarze kolejne prawykonanie utworu dedykowanego Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej przez Mikołaja Majkusiaka „Rhythm Games” koncert podwójny na akordeon, wiolonczelę, smyczki i instrumenty perkusyjne* oraz Gustav Holst St. Paul`s Suite.
       * Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia Kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
      
       Marcin Masecki
(1982) pianista, kompozytor i aranżer, poruszający się pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i eksperymentalną. W ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia. W 2005 r. Marcin Masecki otrzymał pierwszą nagrodę i złoty medal w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie. Przez trzy lata grał w kwartecie jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów Zbigniewa Wegehaupta. Jego solowy album „BOB”, krytycy uznali za jedną z najbardziej oryginalnych płyt roku. W ubiegłym roku otrzymał Paszport POLITYKI w kategorii „Muzyka popularna” za: „sprawne i konsekwentne poruszanie się własną ścieżką między gatunkami, za zacieranie podziałów pomiędzy sceną filharmoniczną a klubową…”.
       Inspiracją Marcina Maseckiego dla opracowania Koncertu klawesynowego E-dur Bacha był, jak sam mówi proces ćwiczenia na instrumencie. - To przede wszystkim momenty, w których podczas ćwiczenia opuszczam tekst i improwizuję. Dodatkowym efektem dla całości jest zdublowanie partii skrzypiec przez dzwonki orkiestrowe, taki „Bach lukrowany”. - Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że będę mógł zaprezentować ten utwór podczas Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu. Zapraszam wszystkich mieszkańców, warto! – dodaje.
      
       7 czerwca 2014 r., godz. 20:30, Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. Bilety na koncert: 25 zł do nabycia w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Greengrow Sp. z o.o., Toyota Knedler Sp. z o.o.

      
Patronem medialnym EOK oraz Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)