UWAGA!

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w „Bajkowej wyspie”

Elbląg, XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w „Bajkowej wyspie”
fot. nadesłana

Z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia nr 5 BE zaprasza w dniach 2-6 czerwca zorganizowane grupy przedszkolne na spotkania w cyklu „Bajkowa wyspa”, w trakcie których dzieci będą się uczyć otwartości i przekonają się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Pomoże w tym książka Isabel Abedi pt. „Alberta szuka miłości”.

Czy mała myszka Alberta mieszkająca w niewielkiej norce na łące, zrozumie czym jest miłość? Razem z zapoznanym na wyprawie kolegą Fredem wypatruje jej wysoko na drzewach, na łące, nad jeziorem, a przecież jest ona na wyciągnięcie ręki... Po wspólnej lekturze zaprosimy dzieci na zabawy relacyjno-relaksujące.
       Dzieci uwielbiają bajki. Ten zaczarowany świat jest im niezwykle bliski. Przy ich pomocy dzieci poznają sytuacje, bohaterów oraz ich sposoby na pokonywanie strachu. Odnajdują ulgę, mogą się identyfikować z bohaterami. Z zasłyszanych historii historii czerpią to co dla nich najlepsze. Opowiedziane bajki mogą być początkiem wspólnej zabawy z dzieckiem. Bajki wzmacniają, dodają odwagi i pewności siebie. Dlatego warto poszukiwać właściwych opowiada. Mogą być one pierwszym krokiem w pokonywaniu ducha strachu. Marta Żysko-Pałuba (psycholog dziecięcy, bajkoterapeutka)
      
       Ilość miejsc ograniczona. Chętnych prosimy o kontakt: Filia nr 5, ul. Rodziny Nalazków 5, tel.55 625 60 95/96, e-mail: filia.nalazkow@bibliotekaelblaska.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama