UWAGA!

Z irlandzkich pubów do Elbląga

2007-02-09
Aktualizowany 2007-02-09 21:17
Elbląg, Tak tańczy gdańska grupa Elphin
Tak tańczy gdańska grupa Elphin

Centrum Tańca Promyk zaprasza na naukę tańca irlandzkiego. Pierwsze, bezpłatne, spotkanie odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) o godz.19.

Zajęcia planowane są raz w tygodniu, ale w zależności od stopnia zainteresowania mogą być organizowane z inną częstotliwością. Prowadzić je będzie Anna Tillak - tancerka znana z gdańskiej grupy Elphin, gdzie współtworzy choreografie i stylistykę zespołu. Jest wykwalifikowanym pedagogiem - w 2004 r. zdała egzamin i otrzymała uprawnienia nauczycielskie największej światowej organizacji skupiającej nauczycieli tańca irlandzkiego. Jest też instruktorką nowoczesnego stylu tańca rodem z Irlandii łączącego tradycję ze współczesną aranżacją i innymi rodzajami tańca.
     - Taniec irlandzki jest bardzo energiczny i mam nadzieję, że polubią go także elblążanie - mówi Anna Tillak. - Tu pracują przede wszystkim nogi, można go tańczyć solo lub w grupach. Bardzo dobrze oddaje ducha Irlandczyków, którzy tańczą go w pubach, a podstaw uczą się już czterolatki.
     W Elblągu prowadzona będzie nauka zarówno tańca twardego, w butach do stepu, jak i miękkiego.
     Zaproszenie instruktorki tańca irlandzkiego to pomysł Marka Kucharczyka, instruktora salsy Centrum Tańca Promyk.
     - Widzę, że elblążanie lubią tańce żywiołowe. Lekcje salsy wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem, stąd nasza nowa propozycja - mówi Marek Kucharczyk. - Mam też już pomysł na kolejne zajęcia taneczne - niebawem zapraszać będziemy młodsze dzieci na pierwsze w Elblągu zajęcia z baletu. Szczegóły podamy niebawem na www.swiatowid.elblag.pl.
     
     W relacji radiowej mówi Edyta Machul z centrum kultury Światowid.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • P. Marek Kucharczyk lubi sobie przypisywać, jak widzę, cudze pomysły; "robieniem innych w tzw. jajo" też się nie brzydzi. Miałem poczekać na sprostowanie tej informacji, ale nie wytrzymałem. Kwestią czasu jest pewnie także spięcie z instruktorkami tańca irlandzkiego, a tym samym przerwanie przez nich prowadzenia zajęć w "Promyku". P. Kucharczyk, jeśli ma wątpliwości co do tego kto faktycznie natrudził się przy namawianiu instruktorek TI na przyjazdy do Elbląga, to zapraszam go do dyskusji na przedmiotowy temat choćby na antenie lokalnego radia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oburzony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(2007-02-09)
 • Przecież Promyk nic by sam nie zrobił, gdyby nie cudze pomysły:)
 • Byłem raz w Niemczech i raz w Hiszpanii na widowisku Michaela Flatley'a - taniec irlandzki to pełen wypas !
 • a ja o tańcu irlandzkim w Elblągu myślałam już we wrześniu po powrocie z Irlandii. To mój pomysł!!!
 • ale one mają seksowne rajstopki! mmm
 • Można się było spodziewać..... www.portel.pl tekst sponsorowany, bez komentarzy i kilka dni po tym..... oj joj, zbieg okliczności? I tak krytykowałaś teksty sponsorowane byłego szefa...
 • uuu!! Ale fotka jaka! Chyba podarował je sam Michael Flatley, bo to zdaje się jego show "The Lord of the Dance". Ta szkoła zawsze ma fajne fotki…do salsy też dostała prosto z Rio…
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  foto graff(2007-02-16)
 • Konkurencja konkurencją, ale jak patrzę na to co się dzieje między tą nową szkołą a promykiem - kopiowanie pomysłów i zamieszczenie informacji sponsorowanej bez mozliwości komentowania o takim samym kursie kilka dni po pokazaniu się tego artykułu o DARMOWEJ lekcji tańca inrlandzkiego to zaczynam przestawać szanować panią, która odważyła się założyć tę szkołę....Nie podoba mi się to...
Reklama