UWAGA!

Z Marszałkiem o kulturze i turystyce

 
Z Marszałkiem o kulturze i turystyce

Jakie jest miejsce kultury i turystyki na mapie dofinansowań unijnych? Jak wygląda perspektywa finansowa na najbliższe lata? Jak promować kulturę w sieci? – odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas konferencji „Kursorem po mapie” ze specjalnym udziałem Jacka Protasa, Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Konferencja poświęcona będzie projektom unijnym o tematyce kulturalnej bądź turystycznej, ich miejscu w Internecie oraz dostępności do atrakcji kulturalnych i turystycznych poprzez sieć. Spotkanie będzie również służyło prezentacji nowego portalu społecznościowego eKulturtalni.pl, który pochodzi z takiego właśnie projektu, a którego wydawcą jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       Gośćmi spotkania, obok Marszałka, będą też Bożena Wrzeszcz - Zwada, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego, która poda przykłady pomyślne zrealizowanych projektów RPO, tematycznie związanych z kulturą bądź turystyką i powie, jak i kiedy starać się o dofinansowanie oraz Justyna Lis, zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej, która przedstawi perspektywę finansową na lata 2014-2020.
       Celem spotkania jest bowiem pokazanie, że projekty są nie tylko dla beneficjentów, ale też, a nawet przede wszystkim, dla odbiorców. Dla tych, którzy będą z nich korzystać. Z hotelu mają wychodzić zadowoleni goście, z kina czy teatru widzowie, z biblioteki czytelnicy, a portal ma służyć użytkownikom itd.
       Dodatkowym elementem spotkania są też warsztaty dla przedstawicieli instytucji kultury i samorządów lokalnych na temat promowania swoich działań w mediach społecznościowych na przykładzie portalu eKulturalni.pl. Wstępem do nich będzie wystąpienie reprezentantów wykonawcy projektu, którzy przedstawią temat: "Portal mapowy jako kanał komunikacji ze społecznością internetową".
       - Pojawiają się głosy, iż media społecznościowe powoli się kończą, albo, że jest ich tyle, że nie wiadomo gdzie założyć konto. My nie do końca się z tym zgadzamy – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl - W naszym odczuciu ludzie nadal będą korzystać z mediów społecznościowych, jednak będą szukać takich, które są ukierunkowane na ich zainteresowania. Wierzymy że osoby interesujące się kulturą czy turystyką poszukają w sieci miejsca, gdzie znajdą właśnie takie treści i ludzi o podobnych zainteresowaniach. Mamy nadzieję, że wejdą na eKulturalni.pl
      
       Konferencja „Kursorem po mapie – internetowa mapa projektów unijnych poświęconych kulturze i turystyce” odbędzie się w czwartek, 20 grudnia o godzinie 12 w sali kameralnej Kina Światowid.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • co tak z rana ?
 • No no no kultura w wykonaniu PO...cos nowego w naturze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_3951(2012-12-18)
 • Marszałek jest OK. Gdybym nie musiała być w pracy, przyszłabym na spotkanie.
 • uczestnicy tej konferencji nigdy nie zrozumieją problemów wielotysiecznej rzeszy elbląskich bezrobotnych, to dwa rózne światy. nie wiem, czy stoczniowcy w 1980 by strajkowali, gdyby znali swoją przyszłość. nie otake polske walczyli.
 • Paru z tych co spali na stereopianie poznałem. Walczyli o chleb i godność - nie chcieli dać się zastraszać komuchom - to była ta prawdziwa solidarność. A wyszło jak zawsze w Polsce jedni złote klamki żeby byeo w co całować a drudzy o suchym chlebie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-18)
 • Aż konferencja potrzebna, PRZECIEŻ wiadomo wszelka kasa i reklama na olsztyn i mazury. OBŁUDA i POKAZYWANIE gdzie jest miejsce dla Elbląga. Elbląg i imprezy w tym mieście macie w d. olsztyn to pępek świata. JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI.