UWAGA!

Zaczęli od Bacha

 Elbląg, XX Letni Salon Muzyczny zainaugurowali młodzi akordeoniści z Litwy
XX Letni Salon Muzyczny zainaugurowali młodzi akordeoniści z Litwy (fot. Michał Skroboszewski)

Miłośnikom muzyki wiatr i deszcz (na szczęście, okazało się, że ta prognoza się nie sprawdziła) nie zepsują chwil spędzonych w Bażantarni więc tłumnie przybyli dziś (2 lipca) do muszli koncertowej, by wysłuchać Orkiestry Miłośników Akordeonu z Litwy. Koncert "Od Bacha do Offenbacha" zainaugurował XX Letni Salon Muzyczny. Zobacz zdjęcia.

Elblążanie lubią słuchać muzyki, która rozbrzmiewa w lesie. Mało lipcowa pogoda więc ich nie odstraszyła i tłumnie przybyli do Bażantarni, by wysłuchać koncertu młodych akordeonistów z Litwy. Orkiestra po raz pierwszy zagrała 9 lat temu, jako orkiestra przy Szkole Sztuk Pięknych w Rudominie. Jej twórcą, a zarazem dyrygentem jest Bogdan Wojcinowicz, absolwent Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie, który studiował również w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu guzikowego, laureat konkursów międzynarodowych. I wspaniały showman (jeśli tak można określić dyrygenta orkiestry).
       Repertuar Orkiestry Miłośników Akordeonu wciąż się poszerza, bo jej motto to: "Muzyka łagodzi obyczaje i wzbogaca duszę człowieka". Muzycy koncertowali z nim już w Polsce, ale i w Niemczech oraz na Łotwie.  W tegorocznych planach koncertowych jest Rosja i Białoruś.
       - Będzie sześć koncertów, kończymy w pierwszą niedzielę sierpnia - zapowiada program XX Letniego Salonu Muzycznego jego organizator Teresa Wojcinowicz, prezes ETK. - Będzie muzyka celtycka - będą tancerki z Irlandii, ale i piosenki Bułata Okudżawy, będzie Chopin, czyli kwartet „Avista” z Olsztyna i Depeszbląg - najnowszy projekt Bartka Krzywdy.
       Teresa Wojcinowicz zapewnia, że pogoda nie pokrzyżuje szyków koncertowych.
       - Pogoda wykonawcom nie przeszkadza, bo na scenie jest zadaszenie. Może bardziej widzom, ale i oni dopisują. Dziś, na szczęście, deszcz przeszedł obok (śmiech).
      

      
       Patronem medialnym XX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2017 jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama