UWAGA!

Zainteresowanie ogromne, a biletów już nie ma

Elbląg, Zespół Filharmonii w Olsztynie (www.filharmonia.olsztyn.pl).
Zespół Filharmonii w Olsztynie (www.filharmonia.olsztyn.pl).

W sobotę 16 stycznia o godz. 17 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się Koncert Noworoczny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa. Niestety, wejściówek na to wydarzenie już nie ma. Jak informują organizatorzy, dla zainteresowanych mieszkańców Elbląga i regionu przekazanych zostało 300 zaproszeń.

Organizatorami imprezy są instytucje podległe Urzędowi Marszałkowskiemu w Olsztynie – Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, Teatr im. Aleksandra Sewruka oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       – Niestety, ze względów bezpieczeństwa nie możemy przygotować dodatkowych miejsc – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid”. – Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i pokazał, że kultura i sztuka znoszą podziały. To także sygnał dla Pana Marszałka, że takie przedsięwzięcia cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców regionu.
       Wrażenia muzyczne zapewni Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją prof. Janusza Przybylskiego, w przeszłości kierownika chóru Filharmonii Krakowskiej, wieloletniego dyrektora Artystycznego Filharmonii Olsztyńskiej, wykładowcy w PWSM w Gdańsku, kierownika muzycznego Warszawskiej Opery Kameralnej, zastępcy dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Wielkiego w Warszawie, dyrektora artystycznego Opery Bałtyckiej, później Filharmonii Bałtyckiej, dyrektora artystycznego Opery Narodowej w Skopie (Macedonia), konsultanta artystycznego Filharmonii w Koszalinie i w Olsztynie oraz kierownika muzycznego Opery Bałtyckiej.
       Janusz Przybylski występuje na wszystkich ważniejszych scenach i estradach koncertowych Polski. Dokonał wielu nagrań płytowych, a także dla potrzeb radia, telewizji i filmu. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał wiele nagród i wyróżnień regionalnych, resortowych i państwowych. Jest również laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień zagranicznych.
       Wokalnie orkiestrę wspierać będą mezzosopranistka Anna Baran i Joanna Nehring śpiewająca altem. Pierwsza jest studentką Akademii Muzycznej wydziału wokalno-aktorskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Brygidy Skiby. W 2007 r. zadebiutowała na deskach Opera Nova w „Czarodziejskim flecie”. Koncertowała m.in. z Capellą Bydgostiensis. Na VII Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy zajęła trzecie miejsce. W swoim repertuarze ma liczne arie mezzosopranowe z oper m.in. Haendla, Bizeta, Mozarta, Rossiniego.
       Joanna Nehring to z kolei absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie adj. dr Alicji Rumianowskiej. Naukę śpiewu rozpoczęła jako 16-latka. Uczestniczyła w wielu kursach wokalnych w Polsce i za granicą, m.in. u Paula Esswooda we Florencji. Wielokrotnie brała udział w koncertach organizowanych przy Festiwalu „Wratislavia Cantans” we Wrocławiu oraz w koncertach organizowanych przez Międzynarodową Akademię Bachowską w Stuttgarcie. Ma bardzo bogaty repertuar. Do swoich osiągnięć artystycznych zalicza wykonanie sceniczne partii Amastris w operze „Xerxes” na Festiwalu Muzyki Kameralnej oraz partię Trzeciej Damy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. W 2004 r. w ramach współpracy z kwartetem smyczkowym „Musicarius” śpiewała w „Stabat Mater” A. Vivaldiego, koncertując w licznych kościołach na terenie Poznania. Występowała pod batutą wielu znakomitych dyrygentów m.in. w roku 2006 z Terrym Edwardsem z Covent Garden na Festiwalu Schleswig-Holstein. Obecnie rozwija swoją technikę u prof. Carol Richardson-Smith w Hannowerze. Koncertuje w Polsce i zagranicą.
       Najpiękniejsze walce zaprezentują zaś członkowie Formacji Standardowej „Lotos-Jantar”, od 1995 r. nieprzerwanie Mistrza Polski Formacji Tanecznych. W 1999 r. w Elblągu zespół wywalczył Mistrzostwo Świata Formacji Standardowych, srebro na Mistrzostwach Europy zdobył w 2000 r., a w kolejnych latach zawsze znajdował się w czołówce najlepszych europejskich i światowych formacji tanecznych. Tancerze mają doświadczenie we wspólnych występach z orkiestrą – tańczyli już do muzyki na żywo wykonywanej przez zespół Filharmonii Berlińskiej i Filharmonii w Mińsku.
       Ponadto piosenki Marka Grechuty ze spektaklu „A na wa-s spłyną obłoki...” wykonają aktorzy Teatru im. A. Sewruka: Marta Masłowska, Beata Przewłocka, Leszek Andrzej Czerwiński, Lesław Ostaszkiewicz, Marcin Tomasik. Na pianinie akompaniować będzie Dariusz Łapkowski.
       Uroczystość poprowadzi Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka, a koncert – dziennikarka Radia Olsztyn Barbara Fedoniuk i dyrektor naczelny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Janusz B. Lewandowski.
      
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a nie o 19; 00?????
 • Zaproszeń nie było już 15 minut po otwarciu kasy w dniu ogłoszenia sprzedaży
 • no to smietanka sie bedzie taplac we wlasnym sosie bufon--bufonowi-bufonem!!!! dla plepsu blietow brak--dzieki panie marszalku!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BRAKBILETOW(2010-01-12)
 • ja jestem w gronie 300,którym udało się zdobyć wejściówkę. Pani w kasie Światowida faktycznie nie miała już w pierwszy dzień, bo przekazali około 50.Poszedłem następnego dnia i znów kilkadziesiąt było, ale rozdawali tylko po 2.Wejście bezpłatne to i chętnych wielu. Pewnie jakby zrobili bilet za 20 zł nie było by rejwachu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kądziu(2010-01-12)
 • To nie fer; ja też bym bardzo chętnie poszła ale jak zwykle bilety otrzymuje śmietanka a ludzie ciżkiej pracy już nie zasluguja na cos lepszego ja zawsze lubialam słuchac piękna muzykę tylko mówilam że w Elblągu niema czegoś takiego atu się trafiło a ja teraz po fakcie się dowiedziałam jestem strasznie zawiedziona bardzo; ;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcysia;(2010-01-12)
 • Nie rozumiem o czym mówi p. Bednarczuk. Może nie powinna mówić. i o co chodzi? Europejski Świętywit organizuje coś w teatrze?
 • żadna sensacja :) ja nawet nie płaczę ze nie nie idę :) pff
 • A ja mam dwie i oddam siostrze bo ona po słuchaniu szarpi dźwięków musi posłuchać troszeczkę innych melodii. Przyda się to do odstresowania i zdobycia obycia kulturalnego w extrawagandzkiej jak to powiedział ktoś bufonowatej formie. Krótko powiem mam załatwiłem sobie więc będę choć mógł dostać streszczenie z pierwszej ręki. Widać trzeba było zrobić opłatę synboliczną to by pewnie i chętni wyginęli. Nie każdego po świętach stać by było na wydatek 20 PLN na bilecik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  whiski(2010-01-13)
 • No to jeszcze raz rozpocznie się SEANS KATOWANIA - genialnych pieśni śp. Marka Grechuty !.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Matołek(2010-01-13)
Reklama