UWAGA!

Zakończenie „Pomostów”

Dobiega końca realizacja „Pomostów - Europejskich Spotkań Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej”. Ten wielomiesięczny unijny program zainaugurowany został w listopadzie ubiegłego roku, a uroczysta gala podsumowująca odbędzie się za tydzień 5 czerwca w Światowidzie.

Realizacja „Pomostów” rozpoczęła się we wrześniu 2003 roku – do października trwały prace organizacyjne, inauguracja programu odbyła się w dniach 21 – 22 listopada 2003 roku, a 5 czerwca 2004 roku Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej zostaną zakończone uroczystą galą.
     W ramach tego wielomiesięcznego projektu odbył się cykl warsztatów, seminaria, konfrontacje i konkursy, których uczestnikami byli młodzi ludzie z Polski i Rosji. Ogłoszone zostały również konkursy: ceramiczny, batiku, plastyczny i fotograficzny. Ich tematy nawiązywały do idei poznawania i integracji różnych środowisk - plastyczny organizowany był pod hasłem "Ja w rodzinie", tematem ceramicznego był "Autoportret", natomiast motywem przewodnim dla prac z zakresu batiku i fotografii było pokazanie swojego miasta. Konkursy ogłoszone zostały również w szkołach i ośrodkach kultury na terenie Polski i obwodu kaliningradzkiego. W ramach „Pomostów” zrealizowane zostały też dwie majowe imprezy taneczne - „Dziecięce Konfrontacje Taneczne” i konkurs „O Muszlę Bałtyku”.
     - Mamy nadzieję, że nawiązane podczas realizacji programu kontakty, bezpośrednie spotkania i wymiana doświadczeń i poglądów przyczyniły się do przełamywania barier i stereotypów zakorzenionych w naszych kulturach, że wpłynęło to na polepszenie polsko – rosyjskich stosunków – mówi dyrektor Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” Antoni Czyżyk, jednocześnie pomysłodawca i koordynator programu „Pomosty”.
     Program dobiega końca – 4 czerwca odbędzie się kolejne seminarium, tym razem na temat szeroko rozumianej współpracy międzynarodowej. Dzień później zaś - gala „Europejskich Spotkań Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej”.
     Uroczystości zakończenia trwać będą cały dzień. O godz. 11.00 na sali sportowej Światowidu rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty 2004
     (bilety w cenie 15 zł do nabycia w dniu imprezy), o godz. 13.00 w Sali Zielonej centrum kultury nastąpi ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, a o 19.00 odbędą się występy wokalistów i tancerzy z Polski i Rosji (wstęp na galę jest wolny).
     Program „Pomosty” sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama