UWAGA!

Zapisz się na Mediakacje

Zapisz się na Mediakacje

Ruszyła rekrutacja na Mediakacje, czyli wakacje z mediami. CSE Światowid i portal eKulturalni.pl zapraszają młodzież powyżej 16. roku życia na bezpłatne zajęcia z zakresu nowych mediów. W planach szereg warsztatów (na miejscu i w terenie) ze specjalistami z social media, blogerami, dziennikarzami i ludźmi kultury. Wszystko za darmo!

To propozycja szczególnie dla tych młodych ludzi, którzy lubią działać, a także atrakcja dla tej części młodzieży, której nie dane będzie wyjechać na wakacje. Bezpłatne warsztaty będą obywały się w pierwszej połowie lipca (7-12) w Elblągu, ale – właśnie po to, by było wakacyjnie - w planach są też wyjazdy do Olsztyna, Ełku i Giżycka.
       Przez sześć dni warsztatów młodzież będzie uczyć się, jak kreować swój wizerunek w nowych mediach, jak wypromować wytworzone przez siebie treści i podnosić jakość udostępnianych w sieci materiałów.
       - Wiemy, że młodzi ludzie doskonale potrafią poruszać się w nowych mediach – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl. – Ale chcemy, by korzystali z nich z głową. Pokażemy, że da się zaistnieć w Internecie i zyskać swoje grono odbiorców, publikując wartościowe treści. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na miejsce kultury w sieci, będziemy więc mówić o dostępie do informacji kulturalnych, ale również o kulturze osobistej, o zachowaniach w wirtualnej przestrzeni – dodaje.
       Uczestnicy warsztatów spotkają się m.in. z artystą, który prezentuje swoją twórczość za pomocą nowych mediów i specjalistą od social media. Do Elbląga przyjadą też blogerki z regionu, a uczestnicy zajęć pojadą w teren, by tam wypromować imprezy kulturalne.
       - Będziemy robić gry miejskie, street arty, flash moby, harlem shake, swoje wersje teledysku „Happy”, czy co tam w lipcu będzie na czasie, by dotrzeć do mieszkańców i wrzucić kulturę do sieci – zapowiada Zuzanna Gajewska.
       Zapisy właśnie ruszyły. Warsztaty skierowane są do młodzieży licealnej i studentów pierwszych/drugich lat studiów. Liczba miejsc jest ograniczona.
       - Na warsztaty możemy przyjąć 15 osób, jeśli chcesz znaleźć się wśród nich, napisz na redakcja@ekulturalni.pl, dlaczego to akurat Ty masz znaleźć się wśród uczestników – mówi Zuzanna Gajewska. – Rekrutacja trwa do 30 maja, jednak może zakończyć się szybciej, jeśli wcześniej zbierzemy komplet.
       „Mediakacje” są częścią projektu eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i portal eKulturalni.pl.

       Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

      
      
Redakcja portalu eKulturalni.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)