UWAGA!

Zaśpiewają o górach

 Elbląg, Tegoroczny koncertu we Wrocławiu
Tegoroczny koncertu we Wrocławiu (fot. Mieszko Stanisławski).

„W górach jest wszystko co kocham...” - śpiewają artyści, którzy kiedyś poznali się na górskich szlakach, a dziś występują na wspólnych koncertach, także w Elblągu. Piosenek poetyckich i autorskich będzie można posłuchać w sobotę 9 grudnia o godz. 19 w CKiWM Światowid.

Koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham...” odbędzie się w Elblągu już po raz trzeci.
     - Będzie to kilka godzin bezpośredniego kontaktu z poezją narodzoną daleko na południe od Elbląga i ożywioną gitarową (i nie tylko) muzyką - mówi Marzena Chabowska z Fundacji „W górach jest wszystko co kocham”, współorganizatorka cyklicznych koncertów. - W naszym projekcie biorą udział ludzie, dla których wędrowanie i śpiewanie jest bardzo istotnym elementem życia. Są to twórcy, których dzieła częściej można usłyszeć w górach niż na deskach scen. Innymi słowy, poczujecie się jak przy ciepłym ognisku czy jak w przytulnej jadalni górskiego schroniska, gdzie wspólne granie zapamiętuje się najlepiej.
     Przedsięwzięcie muzyczne „W górach jest wszystko co kocham...” organizowane jest w kilkunastu największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi i Poznaniu oraz w schroniskach górskich. Zarówno cały cykl, jak i płyty wydane przy jego okazji, są uhonorowaniem poezji Jerzego Harasymowicza, hołdem złożonym poecie sławiącemu Beskidy.
     W Elblągu wystąpi zespół „Dom o Zielonych Progach”, w którym grają i śpiewają m.in. elblążanie - Marzena Chabowska, Monika Janik i Daniel Madej, trójmiejski zespół „Na Bani”, Grupa „Pelton” - zespół muzyków ze Śląska, Warszawy i Torunia oraz krakowski artysta Apolinary Polek. Utwory są autorskimi piosenkami artystów oraz kompozycjami do wierszy Jerzego Harasymowicza i Wojciecha Bellona. Wykonawcy grają i odnoszą sukcesy na wielu przeglądach piosenki poetyckiej, studenckiej i turystycznej, takich jak Yapa czy Bazuna.
     Jak twierdzi Marzena Chabowska, ich występy charakteryzują się ciekawymi aranżacjami, dynamizmem, żywiołowością, wysokim poziomem artystycznym oraz szerokim instrumentarium, m.in.: gitara, skrzypce, gitara basowa, instrumenty perkusyjne.
     - Projekt nie odbyłby się bez ludzi dobrej woli, którzy od czterech lat nas wspierają i pomagają realizować nasze marzenie - mówi Marzena Chabowska. - Dążymy do tego, aby w Elblągu, podobnie jak w innych miastach, zaangażować do współpracy wolontariuszy, szczególnie ze środowisk studenckich. I udaje się! - dodaje z zadowoleniem. W tym roku w organizacji koncertu pomagają studenci, w większości członkowie sekcji turystycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
     Organizację i realizację koncertu wspiera także CKiWM Światowid, Urząd Miasta oraz firmy: Mytych, Patrex i Budokop.
     W trakcie koncertu do nabycia będą płyty zawierające m.in. utwory wykonywane przez zespoły występujące w projekcie. Bilety wstępu są do nabycia w kasie „Światowida” w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu, w cenie 10 zł ulgowy i 20 zł normalny. Wejście na salę będzie możliwe od godz. 18.30.
     
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama