UWAGA!

Zbuduj budę w swoim sercu- koncert charytatywny

 Zbuduj budę w swoim sercu- koncert charytatywny

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu ma przyjemność zaprosić na koncert charytatywny „Magia Świąt” organizowany we współpracy z Klubem Aktywnej Młodzieży „Zaelblągowani” działający przy Instytucji. Impreza ma na celu wsparcie elbląskiego schroniska dla zwierząt.

-Święta są takim czasem, w którym warto pomyśleć o innych. Zwierzęta to stworzenia, które same o siebie się nie zatroszczą- opowiada o koncercie Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu- to my ludzie jesteśmy niejako zobowiązani do tego, by dbać o nie, ich życie zależy wyłącznie od nas.

Koncert charytatywny, który odbędzie się w Kinie Światowid, to również dowód na empatyczność i wrażliwość naszej elbląskiej młodzieży, która poświęca swój czas innym. W zeszłym roku kolędowali na rzecz bezdomnych, w trym roku pomagają zwierzętom ze schroniska. -Jesteśmy dumni z naszej młodzieży- kontynuuje Antoni Czyżyk- tworząc, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art”, przestrzeń dla młodzieży do kreatywnych działań, chcieliśmy dać im warunki i możliwość do różnych działań twórczych, cieszymy się, że to poszło w tym kierunku. Należy nadmienić, że działania, które podejmuje młodzież, rozwija ich kompetencje, takie jak inteligencja społeczna, myślenie projektowe, współpraca, komunikacja, czy przywództwo, cenione przez potencjalnych pracodawców.

To właśnie młodzież jest odpowiedzialna za pomysł i hasło imprezy, stworzyli również jedną z grafik promujących wydarzenie. W trakcie koncertu zaplanowali zbiórkę rzeczy dla schroniska. Można przynosić: suchą karmę dla psów i kotów, karmę dla kociąt i szczeniąt, smycze i obroże, koce, ręczniki, pościel, poduszki i kołdry syntetyczne, legowiska, środki czystości, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne i klatki kennelowe. -Na koncercie będą wyświetlane, na dużym ekranie, fotografie zwierzaków, które szukają domu, ale także tych które dom już mają. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami zdjęciami swoich pupili, zachęcamy do przesyłania zdjęć w formie elektronicznej do dnia 18 grudnia, na adres poczty mailowej sekretariat@swiatowid.elblag.pl- mówi jedna z uczestniczek koncertu.

Koncert odbędzie się 20 grudnia o 18 w Kinie Światowid. Gorąco zachęcamy. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...