UWAGA!

Żegnamy Wiesławę Rynkiewicz-Domino (wspomnienie)

 Elbląg, Żegnamy Wiesławę Rynkiewicz-Domino (wspomnienie)
(fot. nadesłane przez Muzeum)

Nie ma już z nami Wiesławy Rynkiewicz-Domino. Odeszła niespodziewanie pozostawiając otwarte książki, rozłożone zdjęcia, dokumenty, nad którymi pracowała i kubek niedopitej kawy. Wydaje się, że zaledwie chwilę wcześniej wyszła z pracy... Nie zapytamy Jej już o historię elbląskiego gimnazjum czy fontannę z parku Kajki - całą swą ogromną wiedzę zabrała ze sobą. Nie zdążyła ukończyć wystawy detalu architektonicznego zamku krzyżackiego i nie zobaczy ogrodu zielnego powstającego z Jej inspiracji - piszą pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Jej opinia zawsze była dla nas niezwykle ważna. Spokój i opanowanie studziły nasze zapędy, a skromność i pokora stanowiły wzór do naśladowania. Inspirowała, nieustannie służyła swą mądrością i radą. Praca z Wiesławą była zaszczytem, a efekty tej pracy można podziwiać we wszystkich zakątkach muzeum. Mamy nadzieję kontynuować działalność tak, by była z nas dumna. Wierzymy, że będzie nam kibicować z drugiej strony, obserwując z humorem i ze stoickim spokojem nasze codzienne zmagania.

 

Członkom Rodziny i Przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego

w Elblągu

 

Wiesława Rynkiewicz-Domino (1958 – 2021) - historyk sztuki, pracownik Muzeum w Elblągu od 1986 r. Opiekun merytoryczny kolekcji sztuki, rzemiosła, mebli, detalu architektonicznego, rękopisów, starodruków i ikonografii. Autorka i współautorka scenariuszy licznych wystaw prezentowanych w elbląskim muzeum. Twórczyni opracowań z zakresu historii sztuki i architektury oraz projektów elementów dawnego wyposażenia wnętrz. Pasjonatka architektury, skarbnica wiedzy o dziejach miasta i regionu.


Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie rozumiem. Dlaczego wartościowi ludzie tak często za wcześnie odchodzą. I wypełnić pustkę po Nich, tak trudno. Żal.
 • Żegnaj i dziękuje.
 • Żegnaj Wiesiu. Dziękuję za Twoją wiedzę historyczną o Elblągu, cieplo i kulturę osobistą. Kondolencje dla całej Rodzinki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  1
  Lalek(2021-06-09)
 • najjasniejsze gwiazdy swiecą najkrócej
 • z tego co zawiera artykuł szkoda, wyrazy współczucia dla rodziny.
 • "Dlaczego wartościowi ludzie tak często za wcześnie odchodzą"- Dlatego, że wartościowi ludzie przejmują się wszystkim, starają się być dobrymi. .. a to kosztuje - właśnie, płaca za to swoim zdrowiem.
 • Byłem w Muzeum w 2019 roku na wystawie. Pani Wiesława, wspaniała i piękna osoba, kopalnia wiedzy, na nurtujące mnie pytania zawsze odpowiadała merytorycznie i rzeczowo, zarażała swoją osobowością i estymą. Jeżeli takie osoby odchodzą z tego świata to naprawdę brak słów, a łzy same cisną się do oczu. Bez takich wartościowych i pięknych osób. .. , Elbląg traci to co najpiękniejsze, nie do odzyskania, nie do kupienia i nie do zastąpienia. WIELKI SZACUNEK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  Dariusz B(2021-06-09)
 • wielki szacunek
 • Wspaniała, ciepła osoba. Bardzo mile mi się z Nią rozmawiało przy realizacji albumów o Elblągu. Wyrazy współczucia rodzinie.
 • Zasmuciła mnie ta wiadomość. Miałam przyjemność obsługiwać Panią Wiesławę w pobliskiej bibliotece - zawsze kulturalna, uśmiechnięta, kobieta z klasą. Nie dziwię się, że współpracownicy ciepło Ją wspominają. Dobre osoby zawsze pozostają w naszej pamięci, o pozostałych się nie pamięta lub nie chce pamiętać.
 • odszedł onas wspaniały człowiek w tak młodym jeszcze wieku, . pozostana tylko wapomnienia i jej dobroc. wiedza i wspaniały usmiech na cod zien. wielka szkoda do naszego miasta i muzeum ł za sie w oku kreci Wspaniali ludzie z wszechstronną wied zą czy tak szybko musza odchodzic Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciól
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  miłosnik jej pracy i poswiece(2021-06-09)
 • Ciepły, serdeczny człowiek o wysokiej kulturze osobistej i ogromnej wiedzy. Liczyłam na ciekawe rozmowy, ale niestety. ..
Reklama