UWAGA!

Zmysłowe Przebudzenie

Miniony weekend upłynął niezwykle interesująco uczestnikom programu „Twórcza Terapia". Odwiedzili oni Ostródę i Toruń.

W piątek, 11 grudnia, elbląska grupa wzięła udział w Integracyjnym Wieczorze Teatralnym „Zmysłowe Przebudzenie", połączonym z siódmą rocznicą powstania grupy „Zmysł". Teatralne prezentacje w wykonaniu „Zmysłu" (działa przy Komendzie Hufca ZHP w Ostródzie) oraz grupy „Przebudzeni" z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Ostródzie przyciągnęły na ostródzki Zamek sympatyków, miłośników teatru oraz przedstawicieli władz miasta i zaproszonych gości.
       - Dla nas był to niezwykły wieczór - mówi Teresa Miłoszewska z CSE Światowid.
       Ostródzkie grupy od lat aktywnie uczestniczą w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych organizowanych przez CSE Światowid.
       Kolejny wyjazd w ramach programu „Twórcza Terapia" miał miejsce w sobotę, 12 grudnia. Grupa młodzieży niepełnosprawnej, wolontariuszy i terapeutów odwiedziła magiczny Toruń. Wyjazdowe zajęcia z historii i kultury regionalnej odbyły się w Toruńskim Muzeum Okręgowym. W podziemiach Domu Mikołaja Kopernika odbyły się zajęcia pt. „Świat toruńskiego piernika", podczas których uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać tradycje związane z wypiekiem toruńskiego smakołyku, ale także własnoręcznie wykonać pierniki.
       Zajęcia te były interaktywne, wszystkimi zmysłami doświadczyć można było rzemiosła cukierniczego.
       Niektórzy mogli również sprawdzić się w sztuce snycerskiej. Zainteresowani tym rzemiosłem byli głównie mężczyźni. Elbląska grupa miała także spotkanie na toruńskim Rynku z Mikołajami kwestującymi w oryginalny sposób na Dom Dziecka i uzyskała Certyfikat Turysty.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama