UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Znane seriale na nieznaną nutę

 
Elbląg, Krzysztof Herdzin plus sekcja rytmiczna plus EOK
Krzysztof Herdzin plus sekcja rytmiczna plus EOK (fot. Anna Dembińska)

Na początek znany motyw i smyczki w górę! Następnie jazzowa improwizacja i ... "łubudu, bum, bum, gruch! Wybucha nowa wojna domowa". Dzisiejszy (26 sierpnia) wieczór z Krzysztofem Herdzinem, jego znakomitą sekcją rytmiczną i Elbląską Orkiestrą Kameralną upłynął pod hasłem "Seriale, seriale". W nowych aranżacjach zabrzmiały kompozycje m.in. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, Włodzimierza Korcza, Andrzeja Kurylewicza, Seweryna Krajewskiego. Zobacz fotoreportaż.

- W ubiegłym roku kończyliśmy lato koncertem muzyki filmowej więc może stanie się to już tradycją - mówiła zanim Krzysztof Herdzin uderzył w klawisze fortepianu dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Bożena Sielewicz. To dobry kierunek, bo słuchaczom serialowe kompozycje również przypadły do gustu.
       Krzysztof Herdzin - pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista, autor jazzowych przeróbek utworów Fryderyka Chopina, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu "Marzyciel", wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - napisał płytę z własnymi aranżacjami muzycznych motywów serialowych 20 lat temu. Temat jest mu jednak nadal bardzo bliski dlatego go kontynuuje. Dziś z elbląskimi kameralistami, których określił jako zespół światowej klasy.
       - Z sukcesem gramy ten materiał zarówno w filharmoniach, jak i w klubach jazzowych - opowiadał elbląskim słuchaczom Krzysztof Herdzin. - Te utwory to polskie standardy, evergreeny.

  Elbląg, Krzysztof Herdzin
Krzysztof Herdzin (fot. AD)

Ze znakomitą sekcją rytmiczną: Mariusz Bogdanowicz - kontrabas i Piotr Biskupski - perkusja oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną wykonał dziś - z miejscem na jazzową improwizację - kompozycje m.in. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza z seriali "Podróż za jeden uśmiech", "Czterdziestolatek","Wojna domowa", Seweryna Krajewskiego z serialu "Jan Serce", a także - jak podkreślił i zresztą zagrał nawet na bis, swoją ulubioną autorstwa Andrzeja Kurylewicza z serialu "Polskie drogi". Ponadto Hans Kloss "przybił piątkę" z Davem Brubeckiem, bo Krzysztof Herdzin postanowił połączyć muzyczny motyw z serialu "Stawka większa niż życie" z "Take five". Było też muzyczne wspomnienie Don Juana ze złamanym nosem, czyli porucznika Borewicza z serialu "07 zgłoś się".
       Słowa uznania dla elbląskich kameralistów Krzysztof Herdzin potwierdził informacją, że za kilka dni w Elblągu nagra z nimi swoją płytę z muzyką współczesną. Natomiast dyrektor EOK Bożena Sielewicz już zapraszała na 24 września, na koncert inaugurujący sezon artystyczny 2017/18.
      
      


       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama